var CherryJsCore = {}; ( function( $ ) { 'use strict'; CherryJsCore = { name: 'Cherry Js Core', version: '1.0.0', author: 'Cherry Team', variable: { $document: $( document ), $window: $( window ), browser: $.browser, browser_supported: true, security: window.cherry_ajax, loaded_assets: { script: window.wp_load_script, style: window.wp_load_style }, ui_auto_init: ( 'true' === window.ui_init_object.auto_init ) ? true : false, ui_auto_target: window.ui_init_object.targets }, status: { on_load: false, is_ready: false }, init: function(){ CherryJsCore.set_variable(); $( document ).on( 'ready', CherryJsCore.ready ); $( window ).on( 'load', CherryJsCore.load ); }, set_variable: function() { //Set variable browser_supported CherryJsCore.variable.browser_supported = ( function (){ var uset_browser = CherryJsCore.variable.browser, not_supported = { 'msie': [8] }; for ( var browser in not_supported ) { if( uset_browser.browser !== 'undefined' ){ for ( var version in not_supp

Class Cherry_Js_Core not exist!

Teatr Pinokio » Pippi wita wakacje!
 

Pippi wita wakacje!

„Pippi Pończoszanka” z grupą piratów-akrobatów rusza ponownie w Polskę. Swój pierwszy tegoroczny wakacyjny objazd w ramach programu Lato w teatrze 2016 zaczyna w Łodzi. Spektakl grany jest w namiocie cyrkowym, a przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Bohaterka spektaklu, który powstał na podstawie prozy Astrid Lindgren to rudowłosa Pippi. Nie lubi siedzieć prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie przepada za wykonywaniem poleceń. Dziewczynka z charakterem jest bardzo odważna i silna, ale tęskni też za swoimi rodzicami.

Jak mówi reżyser spektaklu Konrad Dworakowski „Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych”.

Spektakl wyprodukowany w 2013 przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr Pinokio w Łodzi podejmuje temat niezależności dziecka, zwraca uwagę na jego prawo do indywidualności i samodzielności. Jednocześnie przypomina dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci. Przedstawienie wypełniają żarty i porywające piosenki, a artyści wykorzystują elementy sztuki cyrkowej, m. in. akrobatykę i żonglerkę.

Zapraszamy na rodzinne spektakle w Łodzi:

23 i 24 czerwca 2016, godz. 17:00

Namiot cyrkowy w Ogrodzie Botanicznym

ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź

bezpłatne wejściówki dla widzów indywidualnych do odbioru w Teatrze PINOKIO w Łodzi (ul. Kopernika 16, Łódź) od 15 do 17 czerwca w godzinach 8:00 – 16:00 w Biurze Obsługi Widza oraz 19 czerwca w godz. 10:00-13:00 w Kasie Teatru.

24 czerwca, godz. 10:00-12:00

warsztaty w Ogrodzie Botanicznym | zapisy:rezerwacje@teatrpinokio.pl

Objazd „Pippi Pończoszanki” realizowany jest w ramach programu Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Więcej informacji o spektaklu znaleźć można na stronie http://latowteatrze.pl.


newsletter