VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNA KARUZELA / DUSZA W TROKI

To będzie najdłuższy dzień dziecka w mieście! 26 maja rozpoczynamy ósmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela. Zapraszamy na spektakle, warsztaty, spotkania, koncerty, wystawy, projekcje Kina w Trampkach i wiele innych atrakcji. Spotkamy się w Teatrze Pinokio, Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka, Parku Źródliska I, kawiarni Tubajka i klubokawiarni Poczekalnia. Teatralna Karuzela potrwa do 2 czerwca. W tym roku sprawdzimy, jakie trajektorie, oprócz wirowania, potrafi obrać.

Odwiedzimy krainy rzeczywiste i baśniowe, swojskie i egzotyczne, przyjazne i wrogie. Nie zawahamy się przed podróżą w rejony niebezpieczne, niewygodne, nieznane. Nieraz zboczymy z drogi. Przeprawimy się przez opowieści, rytuały i mity. Będziemy wędrować po słowach, dźwiękach, obrazach, zapachach i smakach. Gdy wrócimy, nie będziemy już tacy sami.
W ubiegłym roku przyglądaliśmy się zagadnieniom związanym z tożsamością. Tym razem chcemy pójść o krok dalej. Opuszczamy bezpieczną i oswojoną przestrzeń, aby spotkać na swojej drodze obcego, poznać jego zwyczaje, wartości, kuchnię, a także krajobraz. Może nauczymy się jak być lepszym gospodarzem własnego miejsca?
Po drodze zadamy sobie wiele pytań: po co podróżujemy? Czy podróżowanie nas zmienia? Co wtedy, gdy podróż nie jest radosną przygodą, a smutną koniecznością? Czy teksty kultury mają wpływ na nasze podróże? Czy sztuka jest podróżą? Czym jest podróż wewnętrzna, duchowa? Jak w nią wyruszyć?
Na pokładzie Teatralnej Karuzeli znajdzie się miejsce dla wszystkich: dzieciaków, starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, nauczycieli i każdego z otwartym sercem i głową. Przyjrzymy się wartościowym zjawiskom w sztuce współczesnej. Skupimy się na działaniach zachęcających do międzypokoleniowego współuczestnictwa i dialogu.
Towarzyszem naszej podróży będzie sztuka, która, jak Arka, jest być może naszym jedynym ratunkiem.
Dusza w troki!

Szczegóły:

PROGRAM

BILETY

REZERWACJE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Partnerzy: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej, Zielona Łódź, Tubajka – kawiarnia w parku, Cafe Bar Poczekalnia

Patroni medialni: TVP3 Łódź, Radio Łódź, e-teatr.pl, miastodzieci.pl, Kosmos dla Dziewczynek

Plakat: Marta Ignerska


newsletter