GDZIE JEST LAILONIA? (na podstawie „13 bajek z Królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego)

czas trwania: 80 minut
Spektakl dla osób od 12 roku życia
reżyseria: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Tomasz Krzyżanowski
obsada: Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Batko, Krzysztof Ciesielski, Mariusz Olbiński
Przedstawienie na podstawie „13 bajek z królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego. Leszek Kołakowski, wybitny polski filozof, tworząc Bajki pozostawił czytelnikom wyśmienity prezent: możliwość zbliżenia się do świata filozofii, poprzez literackie opowieści. Spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego to prób a dekonstrukcji świata realnego na pojedyncze elementy. Każda historia wyłaniać się będzie z przestrzeni oznaczającej funkcją i kształtem, tworzywo, z którego powstaje zarówno świat, jak i historia.
Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej ,,Klasyka Żywa” realizowanego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Nagrody:
Złota Maska za najlepszy spektakl w sezonie 2014/2015
 Filozoficzne przypowieści (…) dotykają wielu dziedzin, a łączą je marzenia o wiecznym szczęściu, które dla jednych jest odnalezieniem mitycznej krainy, dla innych zachowaniem nieskazitelnej urody czy miłości do wyśnionej dziewczyny. Świetny spektakl, poruszający wiele strun w głowach i sercach widzów.
Agnieszka Jedlińska, „Express Ilustrowany”

newsletter