TRZY PO TRZY

Trzy po trzy

 

Każde dziecko wie, czym jest kukła, pacynka, marionetka. W dzisiejszym teatrze, obok tych tradycyjnych lalek, wykorzystuje się wiele innych form animacji. Projektem „Trzy po trzy” udowadniamy, że możliwości teatru lalek są nieograniczone!

 

„Re-animacja”

opieka reżyserska: Konrad Dworakowski

scenografia: Martyna Dworakowska

muzyka: Piotr Osak

występuje: Hanna Matusiak

 

Jest przytulna sypialnia z wygodnym łóżkiem, miękkim dywanikiem oraz szafką nocną
z niezbędnymi bibelotami. Mieszkanka pokoju po złożeniu zmęczonej głowy na poduszce,
a chorej nogi pod kołdrą, szybko przekonuje się, że gdy rozum śpi, budzą się… ręce i nogi.

 

Etiuda „Re-animacja” w wykonaniu Hanny Matusiak to wesoła opowieść o cielesnych bolączkach, udzielaniu pierwszej pomocy oraz uzdrawiającej mocy miłości. Etiudzie towarzyszą warsztaty „Ożyw się”. Uczestnicy zajęć odkryją, jakie stwory i przedmioty mogą powstać z ich rąk oraz jak je animować, by wyrazić ich charakter i poczucie humoru.

 

„Stolik dla dwóch osób”
opieka reżyserska: Konrad Dworakowski
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Piotr Osak
występuje: Krzysztof Ciesielski

 

Jest stół, dwa krzesła, dwa talerze, dwa zestawy sztućców i jeden człowiek. Jak poradzi sobie z nadmiarem posiłku i nieznośnej samotności? Za pomocą plastycznej wyobraźni może połączyć otaczające go przedmioty i powołać do życia towarzysza stworzonego na własny obraz i podobieństwo.

 

Etiuda „Stolik dla dwóch osób” to metaforyczna opowieść o samotności, przyjaźni
i nieograniczonej sile ludzkiej kreacji. Etiudzie towarzyszą warsztaty „Ulep świat”.
Podczas zajęć uczestnicy wspólnie stworzą z plasteliny modelarskiej przedmioty, nauczą się je animować i opowiadać za ich pomocą historię.

 

„Zachód słońca”

opieka reżyserska: Konrad Dworakowski

scenografia: Martyna Dworakowska

muzyka: Piotr Osak

występuje: Małgorzata Krawczenko

 

Jest zwykły pokój z fotelem, lampką i śnieżącym telewizorem. A nim pewna Babcia, którą możesz czasami mijać w biegu na przejściu dla pieszych lub na schodach. Zatrzymaj się
na chwilę. Ta starsza Pani zaprasza Cię do swojego domu i do swojej codzienności. Dowiedz się o czym myśli i za czym tęskni. Etiuda „Zachód słońca” w wykonaniu Małgorzaty Krawczenko to poetycka opowieść o starości, samotności, odchodzeniu, ale także podróż w krainę pięknych wspomnień i marzeń.

 

Spektaklowi towarzyszy  tematyczny warsztat „Poznaj swoją Babcię”. Celem zajęć jest pomoc dzieciom w nawiązywaniu relacji i zacieśnianiu więzi z osobami starszymi z ich najbliższego otoczenia.

 

Stolik – Rider

 


newsletter