PINOKIO

Pinokio

Carlo Collodi

premiera: 17.10.2009

reżyseria: Konrad Dworakowski

adaptacja i teksty piosenek: Jonasz Pinok

scenografia: Marek Zakostelecky

muzyka: Piotr Klimek

występują: Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Mariusz Olbiński, Tadeusz Płuciennik, Anna Sztuder-Mieszek, Piotr Osak, Anna Woźniak-Płacek, Ewa Wróblewska oraz zespół w składzie: Olek Różanek – wokal, Tomasz Nawrocki / Piotr Kolasa – perkusja, Piotr Kolanowski – piano, Piotr Siadul / Andrzej Granat – gitara basowa, Tomasz Wiktorowicz – gitara

Spektakl powstał z myślą o widzu powyżej 9 roku życia.

Czas trwania: 1 godzina 25 minut z przerwą

Pinokio to spektakl odczytujący na nowo doskonale znaną wszystkim historię. Założeniem inscenizacyjnym przedstawienia jest chęć spojrzenia na tytułową postać jak na dziecko poszukujące i twórcze, nie zaś istotę złą, głupią, której człowieczeństwo warunkuje umiejętność spełniania oczekiwań dorosłych. Spektakl z muzyką rockową na żywo to historia o wewnętrznym dziecku, które należy w sobie pielęgnować, by się rozwijać, doświadczać i czuć się wolnym bez względu na wiek.

Z recenzji:

„Przedstawienie zagrane w łódzkim Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” spełnia wszystkie warunki doskonałej inscenizacji. Treści o charakterze edukacyjnym zostały zaprezentowane w sposób niebanalny, daleki od nudnego dydaktyzmu. (…) Taki spektakl powinien brać za wzór każdy teatr lalkowy”.

Olga Ptak, Zagrali śpiewająco, „Dziennik Teatralny”, 20.10.2009.


newsletter