Jestem duży. Jestem PUC!
Jestem jeszcze mała! Mały? Jestem CIUT!
A jak ona się nazywa?
Jest z jajka, to może… ZJAJKA!
Po raz siódmy rozkręcamy naszą Teatralną Karuzelę. Od siedmiu latCzytaj więcej »
Spójrz pod innym kątem to cykl warsztatów dla nauczycieli, instruktorówCzytaj więcej »
Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego DniaCzytaj więcej »
Projekt „Wołanie miasta” jest kontynuacją projektu „Tu mówi miasto” realizowanego przez Teatr Pinokio w Łodzi w 2014 roku.
Zeszyty Kreatywne dla nauczycieli i pedagogów zawierają propozycje scenariuszy lekcji, projekty warsztatów i zabaw do wykorzystania w nauczaniu zintegrowanym, blokowym, przedszkolnym i gimnazjalnym. Zeszyty ukazują się cyklicznie przy okazji kolejnych premier.
bajki_robotow.txt są projektem zorientowanym na alternatywne odczytanie prozy Stanisława Lema. Futurystyczne obrazy na scenę przenoszą studentki Wydziałów Reżyserii z państwowych uczelni wyższych, reprezentujące trzy odmienne języki: reżyserię filmową, dramatyczną oraz teatru lalek. Audiowizualne zdarzenia przygotowane przez młode reżyserki są streamingowane „na żywo” poprzez kanał internetowy Teatru oraz na antenie Radia Łódź.
Główny bohater Piotruś wyrusza w daleką wędrówkę w celu poszukiwania ojca, pozostawiając w domu pogrążoną w depresji mamę, trafia do fantastycznego świata, w którym nie ma ani problemów, ani dorosłych.
„Tuwimki” to abstrakcyjna podróż w głąb dziecięcej wyobraźni, gdzie nawet dobrze znane wiersze przybierają niespodziewane kształty.
W latach 1942-1945 na terenie Litzmannstadt Ghetto funkcjonował obóz dla dzieci. Dziś jest tam osiedle mieszkaniowe, jedna tabliczka i niewielka Izba Pamięci w Szkole Podstawowej nr 81. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i dyskusji o tym, CZY a jeśli, to JAK chcemy pamiętać o tym miejscu.