ŚLADY – INSTALACJA ARTYSTYCZNA

Zapraszamy całe rodziny i klasy do wspólnego rozbudowywania instalacji będącej krajobrazem z podróży, pod wodzą Barbary Iwańskiej.

FABRYKA LUNET I LORNETEK – WARSZTAT

Przed wyruszeniem w podróż warto zaopatrzyć się w dobry przyrząd optyczny do wypatrywania przygód. Samodzielnie budujemy lornetki, lunety albo i peryskopy.

NIEWIDZIALNE PODRÓŻE. WARSZTATY DLA WIDZĄCYCH NA RÓŻNE SPOSOBY

Wizyta w parku zamieni się w sensualną podróż przez wyobrażone krainy i niewidzialne miasta. Z pomocą przyjdą różne wrażenia zmysłowe – tajemnicze dźwięki, egzotyczne zapachy, opowieści o mijanych niezwykłościach. Tylko niczego nie będzie można zobaczyć….

ŚWIAT DLA DOCIEKLIWYCH. „W MORZE!” – WARSZTAT

Ahoj! Podczas warsztatów odbędziemy pełną przygód wyprawę W MORZE! Spotkamy mieszkańców oceanów, odwiedzimy niezbadane lądy i bezpiecznie wrócimy do portu, gdzie spiszemy nasze przygody w typowo marynarskim stylu.

ŚWIAT DLA DOCIEKLIWYCH. „W GÓRY!” – WARSZTAT

Skąd się biorą góry? Dlaczego jedne wciąż rosną, a inne się kurczą? Jak z górskimi warunkami radzą sobie rośliny, zwierzęta i ludzie?

KONSERWACJA WSPOMNIEŃ – WARSZTAT

Artystka wizualna Natalia Bażowska zaprasza do rodzinnego utrwalania wspomnień. Warto przynieść ze sobą pamiątki z podróży, wycinki ważnych dal nas spraw, które zamknięte w pojemnikach staną się swojego rodzaju eksponatami.

PODRÓŻE W NIEZNANE. SPOTKANIE Z NATALIĄ BAŻOWSKĄ

Rozmowa z artystką wizualną Natalą Bażowską o tym, w jaki sposób sztuka współczesna może przetwarzać doświadczenie podróży.

KULINARNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA – WARSZTAT

Autorka książki „Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka” i gospodyni Pracowni Tytka zaprasza w podróż ze smakami z różnych stron świata i warsztaty, które rozbudzą kulinarną wyobraźnię.

W POSZUKIWANIU ZAGUBIONEGO – WARSZTAT

Rozmowa o byciu „slow” w podróży i najnowszej książce Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo „Zgubiona dusza” (wydawnictwo Format) posłuży jako punkt wyjścia do twórczego poszukiwania kształtu własnej drogi.

JACHTEM DOOKOŁA ŚWIATA – WARSZTATY MODELARSKIE

Podczas warsztatów wybierzemy się w rodzinny rejs dookoła świata. Zbudujemy swoje własne jachty, których drewnianą konstrukcję uzupełnimy o samodzielnie przygotowane ożaglowanie oraz wyposażenie pokładowe.

KTÓRĘDY IŚĆ? WARSZTATY ROBIENIA MAP

Spotkanie inspirowane książką „Dokąd iść. Mapy mówią do nas” (wydawnictwo Entliczek) zaowocuje zbudowaniem własnych, nieoczywistych map.

CZAS TRUDNYCH PODRÓŻY. „WĘDRÓWKA NABU” – SPOTKANIE Z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM

Poeta i pisarz, autor reportażu „Wielki przypływ” w prosty i szczery sposób proponuje młodym odbiorcom rozmowę o uchodźcach i o tym, jak bardzo ich życie zależy od nas.

ひかり のぞみ こだま – CZYLI SZEROKIEJ DROGI! – SPOTKANIE Z HANĄ UMEDĄ

Bohaterka spotkania, jedyna w Polsce tancerka i instruktorka tańca Nihon Buyo, opowie o tajnikach kultury i zachęci do spotkania z fascynującą tradycją Dalekiego Wschodu.

„MAN ZOU”. CHINY DLA DOCIEKLIWYCH – SPOTKANIE Z IZABELLĄ KALUTĄ

Podczas spotkania dowiemy się dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka, ile tysięcy znaków ma chińskie pismo, dlaczego Chińczycy na urodziny zamiast tortu dostają makaron.

DAMY, DZIEWUCHY, DZIEWCZYNY. PODRÓŻE W SPÓDNICY – SPOTKANIE Z ANNĄ DZIEWITT-MELLER

Spotkanie autorskie z Anną Dziewitt-Meller, która przyjrzała się z bliska podróżującym damom i dziewuchom, by opowiedzieć o ich sile i dokonaniach.

POZNAJ SWOJE MOCE – WARSZTAT

Dynamiczne warsztaty „Poznaj swoje moce” pozwalają uczestnikom skoncentrować się na ich mocnych stronach. Dzięki temu przyczyniają się do budowy poczucia własnej wartości, kompetencji i radości z bycia sobą.

BLISKO I DALEKO. MUZYCZNA PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ – WARSZTAT

Muzyczne podróże odbywają się przez zabawę, taniec i śpiew, przy towarzyszeniu prawdziwych, tradycyjnych instrumentów, takich jak harmonia polska czy różnorodne afrykańskie bębny.

„NIE MA NIC BARDZIEJ NADZWYCZAJNEGO NIŻ RZECZYWISTOŚĆ” – WARSZTAT

Uczestnicy poznają ćwiczenia pomocne w koncentracji na chwili obecnej i we wzajemnej, bezpośredniej komunikacji. Posłużą się także aparatami w telefonach jako narzędziami praktyki uważności.

„NIEŚPIESZNIE” – FOTOGRAFIE ANITY ANDRZEJEWSKIEJ

To zdjęcia, które przenoszą widza w nieznaną mu czasoprzestrzeń, opracowywane przez długie miesiące w klasycznej ciemni. To także efekt kilkuletniego zainteresowania autorki psychologią i ideą uważności.

THE RECYKLOFONS – KONCERT

Dziecięco-młodzieżowy, avant-rockowy zespół, grający na samodzielnie zbudowanych instrumentach, skonstruowanych metodą recyklingu.

KINO W TRAMPKACH – „TĘCZA”

„Tęcza” to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżasthanu. Bohaterami filmu jest rodzeństwo – Pari i Chotu. Siostra i brat są nierozłączni. Pari jest dla młodszego brata oczami i najlepszą przyjaciółką. Oboje kochają kino.

KINO W TRAMPKACH – „TYBETAŃSKA PIOSENKA”

„Tybetańska piosenka” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia o dziecięcej determinacji i wytrwałości. Thupten, Sonam, Kelsang oraz Droma marzą, by wystąpić w konkursie talentów.

KINO W TRAMPKACH – „CHŁOPIEC I GWIAZDY”

Na obrzeżach miasta Wyndham, w zalanej słońcem północno-zachodniej Australii mieszka starszy mężczyzna i chłopiec, obaj Aborygeni. Pete czeka na telefon od mamy. Nagle z wnętrza zardzewiałego pudełka wydobywa się dźwięk dzwonka. Zadowolony chłopak odbiera: „Mama?”. Niestety, nikt nie odpowiada.

KINO W TRAMPKACH – „DRUŻYNA BOHATERÓW”

Rodzice wysyłają dziewięcioletniego Eduardo do szkoły z internatem. Chłopiec nosi protezę nogi i nie ma szans dostać się do szkolnej drużyny piłkarskiej. Ale dlaczego nie można go wystawić w lokalnym turnieju dwóch drużyn? Eduardo jest odważny i zdeterminowany, by spełnić swoje marzenie.

KINO W TRAMPKACH – „SING SONG”

Kiedy nastoletnia Jasmine zostaje zaproszona na warsztaty wokalne w Surinamie, postanawia tam pojechać w tajemnicy przed ojcem. Chce odwiedzić kraj w którym się urodziła. Ale nie tylko. Ma nadzieję, że uda jej się odnaleźć mamę.

DYSKOTEKA DLA DZIECI – DJ FAGOT

Dyskoteka i wspólne muzykowanie dla dzieci.

ANIMACJE W PARKU

Działania animacyjne prowadzone przez animatorów i animatorki Teatru Pinokio.

SPÓJRZ POD INNYM KĄTEM – SPOTKANIE Z JUSTYNĄ SOBCZYK

Spotkanie z reżyserką spektaklu "Wróg – instrukacja obsługi " – Justyną Sobczyk.

newsletter