Don Kichot nominowany do dwóch nagród

Spektakl “Don Kichot” w reż. Konrada Dworakowskiego został nominowany do Plastrów Kultury 2018 w kategorii “Wydarzenie teatralne roku” i Energii Kultury 2018 – nagrody za najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne.

Plastry Kultury to nagroda przyznawana łódzkim artystom i animatorom kultury. Wstępnej selekcji nominowanych dokonują dziennikarze, fotoreporterzy i osoby współpracujące z serwisem Plaster Łódzki. W tym roku odbędzie się 6 edycja konkursu.

Aby zagłosować w Plastrach Kultury 2018 należy wysłać maila na adres:
konkurs@plasterlodzki.pl o temacie „Plastry Kultury”. W treści należy wpisać nominowanego na którego oddaje się głos oraz swoje imię i nazwisko. Głosować można do 26 lutego.

Plebiscyt Energia Kultury 2018 organizowany jest już po raz 10 przez Gazetę Wyborczą, Telewizję TOYA i klub Wytwórnia. Wyborem nominowanych zajmuje się redakcja Gazety Wyborczej i jury, w skład którego weszły wybitne postaci nauki oraz kultury i sztuki: prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof. dr hab. Mariusz Grzegorzek, rektor Szkoły Filmowej, prof. dr hab. Cezary Sanecki, rektor Akademii Muzycznej oraz prof. Jerzy Jarniewicz, anglista, poeta i tłumacz związany z Uniwersytetem Łódzkim.

Na najważniejsze łódzkie wydarzenie roku Energia Kultury 2018 można głosować za pośrednictwem formularzy internetowych, które dostępne są na stronie lodz.wyborcza.pl, tvtoya.pl i wytwornia.pl.

Zachęcamy do głosowania. Wszystkim z Państwa, którzy zechcą oddać głos na “Don Kichota” serdecznie dziękujemy. :-)

“Don Kichot” w reż. Konrada Dworakowskiego powstał w koprodukcji z niezależnym teatrem – Grupą Coincidentia. Spektakl jest adaptacją słynnej powieści Miguela de Cervantesa. Historia Rycerza Posępnego Oblicza została odczytana w oryginalny sposób i umieszczona we współczesnych kontekstach.

Najbliższa okazja do obejrzenia “Don Kichota” nadarzy się 22, 23 i 24 lutego (g. 18:00). Kto jeszcze nie widział spektaklu może ocenić sam, czy nominacja do dwóch wspomnianych nagród jest zasłużona. :-)

Spektakl dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi, Miasta Białegostoku oraz Województwa Podlaskiego.

fot. Michał Strokowski