Książki Jutra / Demokracja#Dyktatura

Teatr Pinokio i Poza Rozkładem
RODZINNE SPOTKANIA z „Książkami Jutra”
Teatr Pinokio w Łodzi oraz Poza Rozkładem zapraszają
w dniach 8 i 15 maja na rodzinne spotkania z „Książkami Jutra”.
Z okazji Świąt 1, 2, 3 maja zapraszamy rodziny z dziećmi na wspólne rozmowy o tym, jak może wyglądać świat i nasz kraj. Czytamy i oglądamy książki. Pytamy, zastanawiamy się, poszukujemy i przyglądamy się naszym punktom widzenia. Twórczo się bawimy!
„Co to jest właściwie demokracja” i “Oto jest dyktatura”
– Czy demokracja jest gra? I co w niej można wygrać?
– A może to taki wielki plac zabaw?
– Czy dyktator jest hojny i można się z nim zaprzyjaźnić?
– Czy można być szczęśliwym żyjąc w dyktaturze?

Od wydawcy:
„Co to jest właściwie demokracja” i “Oto jest dyktatura” to część serii składającej się z czterech tytułów i przeznaczonej dla najmłodszych czytelników, która ukazywała się w latach 1977 i 1978 nakładem barcelońskiego wydawnictwa. W Hiszpanii zaczynał się wówczas nowy etap historii kraju, który po śmierci dotychczasowego dyktatora Francisco Franco wkraczał w okres przemian demokratycznych (mniej więcej tak jak Polska po upadku komunizm w 1989 roku).

(…) Oryginalna seria nosiła nazwę Książki Jutra (hiszp. Libros para Mañana) i taka też została zachowana obecnie. Jeśli dziś czytamy te książki bez specjalnego zdziwienia, to dowód na to, że to „jutro” nie stało się jeszcze „dniem dzisiejszym”. Mamy jednak nadzieję, że nastąpi to już wkrótce.

Do rąk czytelników oddajemy polską wersję serii, za którą wyd. Media Vaca otrzymało w tym roku prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Award w kategorii Non Fiction.

8 maja, godz. 11-13 Duża Scena Teatru Pinokio -wstęp wolny-
Czytanki. Książki Jutra: Demokracja

Spotkanie z książkami: “Co to jest właściwie demokracja” pomysł i tekst: Equipo Plantel, ilustracje: Marta Pina, przekład: Tomasz Pindel. Wydawnictwo Tako, 2016 Demokratyczny plakat. Warsztaty twórcze.

Prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda

15 maja, godz. 10-12 Mała Scena Teatru Pinokio -wstęp wolny-

Czytanki. Książki Jutra: Dyktatura

Spotkanie z książką: “Oto jest dyktatura” pomysł i tekst: Equipo Plantel ilustracje: Mikel Casal, przekład: Tomasz Pindel. Wydawnictwo Tako, 2016

Śmiech, od którego spadają korony! Odważne słowa czyli czego boi się dyktator. Zabawy sloganami na opak.

Prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda
Obowiązują zapisy. Informacje: Biuro Promocji 42 636 66 90,  email: joanna@teatrpinokio.pl