KWIECIEŃ W PINOKIU!

Kwiecień-plecień, bo przeplata… trochę spektakli dla maluchów, trochę dla młodzieży. :) Zapraszamy na 6 różnych propozycji z naszego repertuaru, a także na “Wysypisko” – gościnne przedstawienie wystawiane w ramach akcji “Dotknij Teatru”. W ciągu najbliższych tygodni pokażemy:  idealne na jedną z pierwszych wizyt w teatrze “Pokolorowanki”; spektakl filozoficzny “Gdzie jest Lailonia?”;  docenianych przez krytykę i popularnych wśród publiczności “Chłopców z Placu Broni”; kolorową “Księgę dżungli”; impresyjnego “Samograja” i ubrany w lekką formę, a opowiadający o trudach dojrzewania “Sekretny dziennik Adriana Mole’a”.

 

3-8, 10, 23, 27-30 kwietnia
„Pokolorowanki” reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza
dla widzów w wieku 3-5 lat

Aktorzy wraz z dziećmi zastanawiają się, w jaki sposób stworzyć barwy, jak brzmi kolor czerwony, jak smakuje żółty? „Pokolorowanki” w przyjazny sposób przybliżają dzieciom sferę zmysłowego poznawania świata i magię teatru.

5-6, 9 kwietnia
“Gdzie jest Lailonia?” reż. Konrad Dworakowski
dla widzów w wieku 11+ lat

Spektakl jest autorskim odczytaniem “Bajek z królestwa Lailonii” Leszka Kołakowskiego. Reżyser skupia się na ukazaniu uniwersalności przekazu “Bajek…”, akcentuje ich ponadczasowość i apeluje do widza o namysł nad życiem własnym i kondycją świata współczesnego.
11-13 kwietnia
„Chłopcy z Placu Broni” reż. Konrad Dworakowski
dla widzów w wieku 11+ lat

Po której jesteś stronie? I czy w ogóle musisz być po czyjejś stronie? Place zabaw, boiska, podwórka stają się polem bitwy. Plac, o który toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności.

14-15 kwietnia
“Wysypisko” reż. Hanna Matusiak, Joanna Wiśniewska
spektakl gościnny (“Dotknij Teatru”) dla widzów w wieku 10+

Czym jest wysypisko? Encyklopedia opisuje je jako „zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów”. A co by było, gdyby w zamian słowa „odpady” umieścić słowo „dzieci”? Czy wtedy owa definicja mogłaby opisywać miejsce, jakim jest Dom Dziecka? Po spektaklu odbędzie się warsztat.

15-18 kwietnia
“Księga dżungli” reż. Przemysław Jaszczak
dla widzów w wieku 6-11 lat

Z egzotycznych opowiadań Rudyarda Kiplinga twórcy spektaklu „Księga Dżungli” wybrali, najbardziej znany, wątek Mowgliego – chłopca, który jako niemowlę został przyjęty do stada wilków. Dzięki magii teatru uczestniczymy w kolejnych inicjacjach bohatera, dojrzewamy razem z nim, uczymy się tolerancji i akceptacji w stosunku do innych.

19-22 kwietnia
“Samograj” reż. Konrad Dworakowski
dla widzów w wieku 6-10 lat

„Samograj” to spektakl zbudowany z impresyjnych obrazów opartych na ruchu i grze aktora. Realizatorzy przedstawienia pokazują widzom, jak bez użycia słowa, z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną, historię.

24-26 kwietnia
„Sekretny dziennik Adriana Mole’a” reż. Paweł Aigner
dla widzów w wieku 12+ lat

Trudno być intelektualistą i poetą, gdy co rusz coś sprowadza cię na ziemię. Niespełna czternastoletni Adrian wie o tym, jak mało kto. Mama wyjeżdża z sąsiadem, tata wpada w depresję, pies ucieka, a dziewczyna woli innego. „Sekretny Dziennik Adriana Mole’a” opowiada o codziennych potyczkach nastoletniego człowieka ze szkolną i domową rzeczywistością.

 

Zapraszamy do zakupu biletów online: https://ekobilet.pl/teatr-pinokio

oraz do rezerwacji pod nr telefonu: 42 636 13 41 lub mailowo: bilety@teatrpinokio.pl.