Między nami czyli czesko-polskie budowanie domu!

Początek listopada to wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć czeski spektakl “Między nami” w reż. Hany Strejčkovej zrealizowany współpracy ze stowarzyszeniem Tanec Praha i teatrem Ponec a powstał przy finansowym wsparciu Funduszu Wyszechradzkiego. Spektaklowi towarzyszą warsztaty plastyczno-ruchowe organizowane w łódzkich szkołach podstawowych.

Już 3 listopada o godz. 17 na Małej Scenie Teatru Pinokio w Łodzi przeniesiemy się do magicznego świata świateł, tańca i plastyki, przestrzeni umożliwiającej działania niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

Między nami to uniwersalna historia o tym, jaką rolę w postrzeganiu i rozumieniu świata odgrywa dom, ten z dzieciństwa i ten budowany już przez dorosłych. Najpierw wszyscy jesteśmy dziećmi i naszym domem jest rodzina. A dom dorosłych znajduje się tam, gdzie mieszkają, żyją, przebywają i pracują dorośli. Tylko dorośli czasami pracują za dużo. Dorośli przeprowadzają też swoje domy. A dzieci razem z nimi szukają drogi do domu. Ten dom z dzieciństwa nadal pozostaje w nas wszystkich, jest jednak głęboko ukryty w zakamarkach naszej duszy, w naszym sercu i wspomnieniach.

Trailer spektaklu: https://vimeo.com/158853598

 

28_18328_1843-mezi_nami_pavlina_simackova-1028_185medzi-nami-fotocibor-bachraty-03mezi_nami_jihlava-10