“Piotruś Pan” w Ogrodzie Botanicznym

22 i 23 czerwca (godz. 17:00) zapraszamy na premierę spektaklu w namiocie cyrkowym – “Piotruś Pan”, która odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. “Piotruś Pan” jest czwartym familijnym projektem artystyczno-edukacyjnym, który przemierzy Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu „Lato w teatrze” organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Lecimy z całym tym cyrkiem! Wzbijamy się w powietrze, żeby zobaczyć świat z góry, oderwać się od spraw przyziemnych. Ten fantastyczny odlot zapewni nam Piotruś Pan, specjalista od dzieciństwa i zabawy. Chłopiec z magicznej krainy – Nibylandii – nie pozwoli nikomu dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W Nibylandii, świecie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczyć nas może tylko własna wyobraźnia.

Wstęp na spektakl jest możliwy po okazaniu darmowej wejściówki. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI można rezerwować telefonicznie pod numerem 42 636-66-90 w g. 8:00-15:30 lub mailowo pod adresem rezerwacje@teatrpinokio.pl.

Wejściówki należy odebrać w Biurze Obsługi Widza Teatru Pinokio w dniach 10-17 czerwca w godz. 8:00-16:00.

Na spektakl będzie można wchodzić dwoma wejściami – od ulicy Krzemienieckiej i Retkińskiej. Biletu będą sprawdzane dwukrotnie – przed wejściem do Ogrodu Botanicznego oraz przed wejściem do namiotu.

Spektakl dla widzów od 6 roku życia.

„Piotruś Pan”
J.M. Barrie
tłumaczenie: Maciej Słomczyński

adaptacja: Martyna Lechman
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
obsada: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej
muzycy z zespołu Ładne Kwiatki: Konrad Dworakowski, Kamil Stasiak, Paweł Jabłoński

produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr PINOKIO w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr PINOKIO w Łodzi)

Projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi i lokalne ośrodki kultury w ramach programu Lato w teatrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.