SAMOGRAJ w kwietniu!

Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze naszego najnowszego spektaklu “Samograj” zapraszamy do Pinokia w dniach:

20 kwietnia (g. 9.00 i 11.00), 21 kwietnia (g. 9.00), 23 kwietnia (g. 12.00), 24 kwietnia (g. 9.00) i 25 kwietnia (g. 9.00 i 11.00).

 

scenariusz, reżyseria i scenografia: Konrad Dworakowski

kostiumy: Martyna Dworakowska

ruch sceniczny: Anatoliy Ivanov

muzyka: Piotr Klimek

występują: Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hania Matusiak, Ewa Wróblewska, Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak

Małgorzata Knapińska – wiolonczela, Olek Wojciechowski – głos

 

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 6-10 lat.

„Samograj” to spektakl zbudowany z impresyjnych obrazów opartych na ruchu i grze aktora. Realizatorzy przedstawienia pokazują widzom jak bez użycia słowa, z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną historię. Aktorzy wykorzystując różne techniki animacji, sięgają po elementy wielu konwencji teatralnych – zabawę z formą, pantomimę, teatr gestu. Dzięki obrazom scenicznym zapoznają dzieci z tematem materii w świecie i jej relacji z człowiekiem. Ulegając przemożnej sile kreacji, aktorzy tworzą w przestrzeni sceny świat, odrzucając obawę przed konsekwencjami. Przyglądają się, razem z widzami, światu wokół, by odkryć, kto jest autorem partytury, która czyni go tak niezwykłym.

 

Spektakl powstał w ramach obchodów Stulecia Awangardy w Polsce.