SWAP książkę! – KIERMASZ KSIĄŻKI PRZECZYTANEJ

Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich – niedziela, 22 kwietnia, godz. 10.30-13.30, Teatr Pinokio (ul. Kopernika 16).

Przygotowaliśmy dla Was kiermasz książki przeczytanej SWAP książkę!, czytanie performatywne, spektakl i warsztaty.

 

Program:

od godz. 10.30 – SWAP książkę! – kiermasz książki przeczytanej (patio, małe foyer)

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą książek albo chcesz sprzedać to, co przeczytane i niekoniecznie mieści Ci się na półkach, albo po prostu szukasz ciekawej  lektury – zapraszamy! Książki dla dzieci i dorosłych, dla młodzieży i najnajów, z obrazkami i bez, starocie i nowości…  SWAP książkę!

Aby wziąć udział w kiermaszu i mieć zapewnione miejsce na swoje książki, należy przesłać zgłoszenie na adres: a.mrozinska@teatrpinkio.pl z adnotacją „zgłoszenie na kiermasz”.  Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 19 kwietnia, do godz. 16.00.

Zgłoszenie uczestnictwa w Kiermaszu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu:  REGULAMIN – Kiermasz książki przeczytanej.

11.00 – 11.30  Co nas czeka, gdy dobijemy do nowego brzegu? Performatywne czytanie książki Pii Lindenbaum “Pudle i frytki”, w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej (Wydawnictwo Zakamarki). (mała scena)

Otwieramy Strefę Słowa w Teatrze Pinokio! Zapraszamy na książkowe spotkanie zapowiadające temat tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela: PODRÓŻE! Inaugurujemy z obietnicą, że następnym razem spotkamy się niebawem!

Jeśli masz pomysł na hasło promujące nasze książkowe spotkania – prześlij je nam na adres promocja@teatrpinokio.pl, w tytule maila wpisując: Strefa Słowa. Trzy wybrane propozycje nagrodzimy książkami „Pudle i frytki”, które wydawnictwo Zakamarki przeznaczyło na ten cel.

12.00 – spektakl „Samograj” (duża scena)

Bilety: https://ekobilet.pl/teatr-pinokio/samograj-17191/236043-bilety-na-spektakl

„Samograj” to spektakl zbudowany z impresyjnych obrazów opartych na ruchu i grze aktora. Realizatorzy przedstawienia pokazują widzom, jak bez użycia słowa, z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną historię.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 6-10 lat.
czas trwania – 55 min

13.00 – warsztat kawiarni Tubajka  (duże foyer) – 5 zł

Warsztat do spektaklu „Samograj”

13.30 – koniec wymiany książek