Teatralna Karuzela

WERDYKT

Po obejrzeniu 11 przedstawień konkursowych VI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela jury w składzie: Monika Obuchow, Piotr Olkusz, Adam Karol Drozdowski (przewodniczący) postanowiło zgodnie przyznać:

Nagrody
„Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”, Wrocławskiego Teatru Lalek – 3500 zł
Za umiejętne wprowadzenie najlepszych tradycji kabaretowych do teatru podejmującego ważne problemy współczesnej rodziny i partnerską dyskusję z widzem bez schlebiania oczekiwaniom.

„Karnawał Zwierząt”, Białostocki Teatr Lalek – 3500 zł
Za świadome wykorzystanie wspólnoty struktur muzycznych i teatralnych i twórcze operowanie ciszą na scenie jako ważnym elementem wyrazu, również – a może zwłaszcza – w teatrze dla dzieci.

Wyróżnienia
„Motyle”, Comapgnia TPO Włochy – 1 500 zł
Za ciekawe i pełne szacunku zaproszenie młodego widza do udziału w doświadczeniu teatralno-tanecznym i wykorzystanie mediów cyfrowych w służbie żywego widowiska.

„Ojczyzna”, Teatr Polski w Poznaniu – 1500 zł
Za odwagę zaproszenia młodego widza do dyskusji na temat charakteru przynależności do społeczeństwa i zaproponowanie konkretnej jego wizji.

Jury dziecięce w składzie:
Alicja Nawrocka, Noemi Haas, Jan Idzikowski, Jakub Kopa, Kajetan Chruścielski, Apolonia Colonna-Walewska, Lena Domoradzka, Zuzanna Krzanowska, Lena Pyziak

przyznało nagrody specjalne dla spektakli:
I miejsce dla spektaklu – „Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa”, Divadlo DRAK (Hradec Kralove, Czechy / Czech Rep.)
II miejsce dla spektaklu ,,Sam czyli przygotowanie do życia w rodzinie” Wrocławskiego Teatru Lalek
III miejsce dla spektaklu ,,Ojczyzna” Teatru Polskiego w Poznaniu