WARSZTATY TEATRALNO-LITERACKIE | ESK 2016

Warsztaty teatralno-literackie dla mieszkańców Łodzi

Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci do udziału w warsztatach literacko-teatralnych w ramach projektu promującego Łódź podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Poszukiwany jest każdy, kto chciałby podzielić się swoją historią, wspomnieniami. Warsztaty poprowadzi współpracujący z Teatrem Pinokio, aktor Przemysław Buksiński. Efektem spotkań będzie tekst literacki, na podstawie którego powstanie scenariusz instalacji video, przygotowanej na podstawie komiksu, którego opracowania podejmie się łódzki artysta Krzysztof Ostrowski. Instalacja w reżyserii Konrada Dworakowskiego zostanie zaprezentowa w lipcu we Wrocławiu.

Warsztaty odbędą się w dniach 3-9 lutego 2016 roku.

 

Projekt Koalicja Miast 2016

 

Koalicja Miast to projekt współpracy czterech miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z Wrocławiem – zwycięzcą konkursu. Celem współpracy są między innymi prezentacje kulturowe miast Gdańska, Katowic, Lublina i Łodzi na cenie Wrocławia w 2016 roku. Operatorem modułu łódzkiego jest Teatr Pinokio w Łodzi.

 

Ideą przewodnią prezentacji Łodzi we Wrocławiu stanie się rewitalizacja społeczno-kulturowa, rozumiana jako proces dawania nowego życia ludziom, ideom, przestrzeniom miejskim. Wydarzenia mają pokazać, że Łódź to miasto pełne sił witalnych, które się reinterpretuje, a zjawiska z tym związane zachodzą bardzo dynamicznie (np. nowoczesne technologie, brawurowe inwestycje), jednocześnie pozostawiając mieszkańcom wiele przestrzeni na kreatywność, aktywność i współpracę (np. idea slow life, budżet obywatelski, spółdzielnie socjalne, pracownie artystyczne).

 

Do pokazania procesów zachodzących w Łodzi związanych z tym obszarem działań posłuży wielopoziomowa metafora „tkania”. W postindustrialnej przestrzeni Wrocławia odwiedzający Europejską Stolicę Kultury będą mogli zobaczyć różnorodne, ukryte w fabrycznych zakamarkach wydarzenia artystyczne i edukacyjne z dziedziny teatru, sztuk wizualnych, literatury, video-artu, filmu, muzyki, performance, komiksu, animacji, które niczym nitki tkaniny splotą się w finałowy koncert, przedstawiający marzenia i wyobrażenia łodzian o swoim mieście.

 

Szczegółowych informacji o projekcie udziela Biuro Promocji, tel:  42 636 66 90.

 

Zgłoszenia w formie e-mailowej można przesyłać na adres:

email: promocja@teatrpinokio.pl

Ilość miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Kontakt dla mediów

 

 

Małgorzata Loeffler

Kierownik Działu Produkcji I Promocji

e-mail: loeffler@teatrpinokio.pl

tel. 785 039 993