Ronja, córka zbójnika – Halloween w teatrze

Już 28 października w Teatrze Pinokio spektakl „Ronja, córka zbójnika” i strasznie fascynująca wyprawa halloweenowa „Strzyga i zmora – przegoń potwora”! Dołącz do nas i dzielnie przemierzaj teatralne korytarze w towarzystwie Baby Jagi, Wilkołaków, Wampirów, Chmurnika i Leszego. Nie bój się, pomogą Ci dobre, opiekuńcze Krasnale i Skrzaty! Obowiązują “straszne” stroje.

„Ronja, córka zbójnika” to opowieść o miłości silniejszej niż wojna i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych. Ronja i Birk – dziewczynka i chłopiec pochodzący z dwóch walczących ze sobą na śmierć i życie rodów zbójnickich – wbrew rodzicom stają się sobie bardzo bliscy. Para łobuzów buntuje się przeciwko światu dorosłych – rzeczywistości konfliktu, rozbojów i wzajemnej nienawiści. Historia o epickim rozmachu, pełna przygód w lesie zamieszkałym przez dzikie stworzenia, ma formę zbójeckiej ballady, łączącej teatr żywego planu z elementami teatru lalek.

W halloweenowy wieczór odwaga Ronji i Birka będzie inspiracją dla dzieci i dorosłych.

Dla dzieci:

Po spektaklu dzieci przeniosą się na foyer teatru, gdzie z pomocą Krasnali wykonają zbójeckie woreczki na talizmany. Będą to szczęśliwe amulety – zbierane podczas wyprawy po teatralnych korytarzach i pomieszczeniach, które pomogą zmierzyć się ze strachami i straszydłami ze słowiańskiej mitologii. Podczas podróży spotkamy (i przegonimy!) Babę Jagę, Wilkołaki, Wampiry, Chmurnika, Strzygi, Zmory i Leszego. Każde kolejne spotkanie doda nam odwagi i przybliży do Rodziców oraz wspólnego strasznie pysznego poczęstunku.

Dla rodziców:

Po spektaklu rodzice zostaną uwięzieni na widowni. Aby uwolnić się i wraz z dziećmi dotrzeć na strasznie pyszny poczęstunek, z pomocą animatora spróbują napisać kilka zabawnych bajek z dreszczykiem – opartych na znanych opowieściach z dzieciństwa, ale z wykorzystaniem elementów mitologii słowiańskiej.

Przez czas trwania wieczoru czynna będzie także teatralna Klubokawiarnia TuBajka, w której można zamówić kawę, herbatę lub straszliwe słodkości.

Plan halloweenowego wieczoru:

16:00 – spektakl „Ronja, córka zbójnika”

18:00 – straszliwe animacje dla dzieci i dorosłych

19:20 – poczęstunek

20:00 – zakończenie wieczoru

Rezerwacje:

Koszt wieczoru halloweenowego wynosi 100 zł od dziecka, 20 zł od osoby dorosłej (dodatkowy bilet na spektakl). Wieczór dedykowany jest dla dzieci od 7 roku życia.

Zapisy do 20 października przyjmowane są drogą mejlową: marzena@teatrpinokio.pl oraz telefoniczną (42) 636 66 90 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00).

Wpłaty można dokonać do 24 października w Teatrze PINOKIO gotówką w godzinach pracy kasy lub na konto Teatru PINOKIO, numer: 13 1240 3015 1111 0000 3412 3081 z dopiskiem w tytule przelewu„Halloween w Pinokio”.

Brak wpłat do 24 października spowoduje uwolnienie rezerwacji do ponownej sprzedaży.