BIAŁE BALONIKI (Magda Fertacz)

Czas trwania: 50 minut

Reżyseria: Agata Biziuk

Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek

Muzyka: Robert Łuczak

Animacje: Michał Zielony

Obsada: Włodzimierz Twardowski, Dominika Majewska, Filip Gurłacz, Łukasz Batko, Anna Sztuder-Mieszek, Hanna Matusiak, Żaneta Małkowska, Łukasz Bzura

 

Główny bohater Piotruś wyrusza w daleką wędrówkę w celu poszukiwania ojca, pozostawiając w domu pogrążoną w depresji mamę, trafia do fantastycznego świata, w którym nie ma ani problemów, ani dorosłych. Czy aby na pewno? Tekst dramatyczny, który powstał na zamówienie Teatru Pinokio w łodzi, to opowieść o samotności, o ucieczce w świat Fantazji. Spektakl w odważny sposób ukazuje rzeczywiste problemy dziecka, takie jak brak kontaktu z rodzicami czy odejście jednego z nich.

 

“<<Białe baloniki>> mówią dzieciom o konieczności cierpienia, o rezygnacji z konformizmu i wędrowania pozornie prostymi ścieżkami. I mówią o tym pięknie. W infantylizującym się świecie prawdziwą wartością jest zaakceptowanie życia takiego, jakim jest. Zmaganie się z nim, kształtuje w nas człowieka. W czasie spektaklu jednego na widowni nie słyszałem – otwieranych torebek z popcornem, szeleszczących cukierków podawanych z ręki do ręki. Przypadek? Nie. Duży sukces Pinokia”.
Łukasz Kaczyński „Dziennik Łódzki”

Premiera: 20 stycznia 2010 roku

 

Białe Baloniki – rider