CHŁOPCY Z PLACU BRONI – PREMIERA!

Kolejna premiera w Teatrze Pinokio już 12 listopada! Zapraszamy na “Chłopców z Placu Broni” w reż. Konrada Dworakowskiego. Adaptację tekstu słynnej powieści Ferenca Molnara (w przekładzie Tadeusza Olszańskiego) przygotowali Martyna Lechman i Konrad Dworakowski. Scenografią zajęła się Marika Wojciechowska, a muzyką Piotr Klimek.

Występują:  Małgorzata Krawczenko,  Hanna Matusiak, Małgorzata Pawluk (gościnnie), Natalia Wieciech, Ewa Wróblewska, Mateusz Barta (gościnnie), Łukasz Batko, Maciej Cempura (gościnnie), Krzysztof Ciesielski, Piotr Michalczuk (gościnnie), Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Kamil Stasiak, Michał Surma (gościnnie)

Plac, o który toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. W „Chłopcach z Placu Broni” tematom walki, bohaterstwa i ofiary, kształtującym wyobraźnie i postawy młodego odbiorcy, towarzyszą rodzące się podziały, wrogość i zawężenie optyki, będące efektem ubocznym powstających w grupie norm i ideologii. Głównym sensem i zadaniem spektaklu jest uchwycenie momentu, w którym instynkty i systemy wartości zaczynają przejmować kontrolę nad zbiorowością.

Realizacja spektaklu jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży 2017” oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Premiera “Chłopców z Placu Broni” jest częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku od 11 roku życia.