Choinkowe Eko-Zbiórki z Teatrem Pinokio

Trwa świąteczna zbiórka zużytych telefonów komórkowych na rzecz Fundacji „Krwinka”. Wrzucając stary sprzęt telefoniczny do puszek ustawionych w 10 łódzkich instytucjach kultury, można wesprzeć dzieci cierpiące na choroby nowotworowe.

W trakcie realizacji projektu – trwającego  do 6 stycznia 2017 r. – widzowie mogą przynosić do Teatru Pinokio stare telefony komórkowe i umieszczać je w pojemnikach z plakatem „Choinkowe Eko-Zbiórki z Kulturą”. W zamian za każdą sztukę sprzętu telefonicznego, który zostanie oddany podczas zbiórki, firma Electro-System S.A. przekaże 2 zł na pomoc podopiecznym Fundacji „Krwinka”. REMONDIS Electrorecycling sp. z o.o. zapewni natomiast prawidłowe przetworzenie zużytego sprzętu. Celem inicjatywy jest wsparcie małych pacjentów z Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a zarazem kształtowanie proekologicznej postawy wśród mieszkańców naszego regionu.

Zużyty sprzęt to źródło zarówno cennych surowców wtórnych, jak i niebezpiecznych substancji, z których wiele,
np. nikiel i kadm, może przyczyniać się do powstawania chorób nowotworowych –
mówi Robert Wawrzonek, Prezes Electro-System S.A. Niewłaściwie przetwarzany sprzęt elektroniczny i baterie stanowią zagrożenie dla ludzi
i środowiska. Biorąc udział w tej akcji można – dbając o środowisko naturalne – wesprzeć małych pacjentów onkologicznych, którzy tego wsparcia bardzo potrzebują.

Zapraszamy do pomagania!