CIEPŁE PSZCZOŁY, ZIMNE JELENIE ALBO JAK POZBYĆ SIĘ DZIECI

autorka projektu plakatu: Adrianna Jarzębowska

Na podstawie tekstów Petera Wohllebena

Adaptacja: Łukasz Zaleski

Reżyseria: Gabriel Gietzky

Scenografia: Grupa MIXER

Muzyka: Marcin Nenko

Choreografia: Szymon Michlewicz-Sowa

Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Obsada: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Paweł Pacyna, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech, Anna Woźniak-Płacek

Prapremiera: 30 września 2023 r.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 7+

Trylogia autorstwa Petera Wohllebena pozwala twórcom budować familijną, wielowarstwową oraz wielowątkową opowieść o synergii, wspólnocie i odpowiedzialności za tę wspólnotę. Wycieczka przez las z aktorami – przewodnikami jest czasem, w którym możemy wyciszyć dźwięki fabrycznej Łodzi i wsłuchać się w odgłosy natury – zobaczyć, że wyprawa do tej krainy może dostarczyć tyle emocji, co lot na Księżyc. Po wizycie w Teatrze Pinokio w Łodzi niepozorny spacer po lesie już nigdy nie będzie taki sam.

Licencja do utworów oryginalnych:

Das geheime Leben der Bäume / Das geheime Netzwerk der Natur / Das Seelenleben der Tiere by Peter Wohlleben © 2011 by Ludwig Verlag Muenchen, a division of Penguin Random House Verlagsgruppe GmbH.

Licencja do polskiego tłumaczenia:

„Sekretne życie drzew” / „Duchowe życie zwierząt” / „Nieznane więzi natury” autorstwa Petera Wohllebena w tłumaczeniu Ewy Kochanowskiej na licencji udzielonej przez Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o.

W spektaklu wykorzystano utwór muzyczny: “Bang Bang (My Baby Shot Me Down” pochodzący z płyty The Sonny Side of Chér, autorstwa Sonny’ego Bono, wyd. w kwietniu 1966 r. 

fot. Tomasz Ogrodowczyk