Halloween w Pinokiu

Niech to Perun trzaśnie!

czyli wieczór z mitologią słowiańską

29 października zapraszamy wszystkich śmiałków do udziału w intrygujących animacjach halloweenowych i równie porywającym spektaklu Kwiat Paproci w reżyserii Justyny Zar. Wybierzcie się w odwiedziny do Peruna, Swarożyca, Welesa i Dadźboga – bogów mitologii słowiańskiej. Możemy obiecać, że poczęstują Was lemoniadą i ciastem. Jednak żeby na nie zasłużyć, będziecie musieli współpracować z grupą oraz wykazać się ponadprzeciętną pomysłowością, wyjątkowym sprytem i niespotykaną odwagą.

UWAGA! Dzieci obowiązkowo przebierają się w straszliwie oryginalne kostiumy, a rodzice i  opiekunowie… idą na jesienny spacer lub przenoszą się piętro wyżej do Death Cafe.

Plan wieczoru z mitologią słowiańską:

16:00 rozpoczęcie animacji (prosimy o wcześniejsze przybycie)

17:30 słodki poczęstunek

18:00 spektakl Kwiat Paproci

Kwiat Paproci to spektakl inspirowany staropolską legendą o Nocy Świętojańskiej. Raz w roku, w tę właśnie noc zakwita roślina o magicznych właściwościach… Jej kwiat spełnia najskrytsze życzenia! Jednak nie bez wyrzeczeń. To opowieść o szczęściu, które ma wartość tylko wtedy, kiedy możemy dzielić je z najbliższymi. Zanurzymy się w świecie dawnych mitów i wierzeń słowiańskich i odczarujemy piękno folkloru. Dzięki muzyce i choreografii, tradycja najpiękniej miesza się tu z nowoczesnością. Klasyka ze sporą szczyptą oryginalności zagościła na deskach Teatru Pinokio w Łodzi.

Tekst i reżyseria: Justyna Zar

Scenografia: Aleksandra Reda

Muzyka: Łukasz Damrych

Choreografia: Maciej Florek

Obsada: Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech, Anna Woźniak-Płacek, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Piotr Osak

Premiera online: 29.01.2021 r.

Premiera sceniczna: 14.02.2021 r.

Czas trwania: 90 minut

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 9+

Bilety:

Koszt wieczoru z mitologią słowiańską (animacje dla dzieci+spektakl) wynosi 80 zł.

Bilet dla rozpoczynających Halloween o 18:00 (bilet na spektakl) 32 zł.

Wieczór dedykowany jest dla dzieci od 9 roku życia.

Bilety do zakupu ONLINE lub w kasie Teatru.

Rezerwacja: tel: 42 636 13 41; e-mail: bilety@teatrpinokio.pl