KRÓLOWA ŚNIEGU (Hans Christian Andersen)

Premiera: 12 grudnia 2010 roku

Czas trwania: 1 godzina 10 minut z przerwą

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Mateusz Czarnowski

Obsada: Danuta Kołaczek, Anna Woźniak-Płacek, Hanna Matusiak, Anna Sztuder-Mieszek, Żaneta Małkowska, Łukasz Batko, Włodzimierz Twardowski, Krzysztof Ciesielski, Łukasz Bzura

 

„Królowa Śniegu” – jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena to niezapomniana opowieść o diabelskim lustrze. Spektakl jest próbą odczytania tego klasycznego tekstu w technice teatru lalek oraz teatru plastycznego. Zaskakujące rozwiązania sceniczne i efektowne wykorzystanie projekcji multimedialnych wciągają widzów w śnieżny świat Gerdy i Kaja. Spektakl zilustrowany jest muzyką Mateusza Czarnowskiego, doskonale oddziaływującą na wyobraźnię najmłodszego widza. Poetycka opowieść, przeplatana humorystycznymi dialogami przeniesie widzów do krainy wiecznego śniegu.

 

“Dzięki prostym, rozważnie użytym środkom (grze świateł i muzyki, barwnym projekcjom)
główną rolę odgrywa tu wyobraźnia młodego widza. W niej, stale pobudzanej do pracy, powstaje niezwykły świat baśni. (…) Aktorzy dowcipnie łączą animację  lalkową z grą w żywym planie, pomysłowo i z fantazją ogrywają scenografię. Dzięki nim nawet podświetlany neon stanie się fantastycznym stworzeniem, za pomocą zwiewnej płachty wyczarują morskie odmęty, a po chwili śnieżycę”.
Łukasz Kaczyński „Dziennik Łódzki”