CZERWIEC W PINOKIU – ECHY I ACHY, CHLIPY I CHACHY

6 czerwca o godz. 9.00 i 8 czerwca o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy widzów w wieku 3-5 lat na spektakl “Echy i achy, chlipy i chachy”.

 

Echy i achy, chlipy i chachy

premiera: 15.03.2014

 

scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

scenografia: Marika Wojciechowska

muzyka: Piotr Nazaruk

 

obsada: Danuta Kołaczek, Natalia Wieciech, Łukasz Batko

głos: Włodzimierz Twardowski

 

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 3-5 lat.

czas trwania: 60 minut

 

Jak smakuje zupa złości? Jaki dźwięk wydaje strach? Co wspólnego ze smutkiem mają plaster, chusteczka i cebula? Jak odróżnić wymuszoną radość od prawdziwej radochy?

 

Twórcy spektaklu Echy i achy, chlipy i chachy zapraszają dzieci na wycieczkę do krainy emocji. Na kolejnych stacjach mali podróżnicy dzięki aktorom zajrzą do różnorodnych pudełek, z których wydostaną się barwne dźwięki, instrumenty i przedmioty, przywołujące na myśl poszczególne emocje. Artyści wyczarują na scenie złość, strach, smutek i radość poprzez wyliczanki, rytm, mimikę, gesty oraz grę skojarzeń. Spektakl w przyjazny i bezpieczny sposób pozwoli „najnajmłodszym” widzom przeżyć wraz z bohaterami różne stany emocjonalne, oswoić je i polubić.

 

Z recenzji:

 

Echy i achy… zaczynają się, jak bywa to w „normalnym teatrze, od wprowadzenia widzów w pewien świat. Aktorzy, jako postaci będące równolatkami widzów, jeszcze w foyer podręcznymi lusterkami „zdejmują dzieci uśmiechy z twarzy, fotografując je jak smartfonami. Ubaw jest coraz większy, a kryje się za nim coś więcej – ustalenie wspólnego języka i wzbudzenie ufności. Z powodzeniem”.

Łukasz Kaczyński, Echy i achy… w Teatrze Pinokio, „Dziennik Łódzki”, 17.03.2014.