LISTOPAD W PINOKIU!

Listopad w Teatrze Pinokio zapowiada się naprawdę interesująco. Już 12.11 pokażemy drugą w tym sezonie premierę – “Chłopców z Placu Broni” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Plac, o który w spektaklu toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku od 11 roku życia.

Naszych najnajmłodszych widzów w listopadzie zapraszamy na “Tuliluli” w reż. Justyny Schabowskiej (3-6.11). W trakcie kilku etiud teatralnych uczestnicy wraz z aktorkami odbywają podróż po świecie nocnego nieba: bawią się księżycowym światłem, balonowymi chmurami, a nawet lecą na księżyc.

14 listopada na scenę Pinokia wracają świetnie przyjęte przez widzów i krytykę “Przygody Pędrka Wyrzutka” w reż. Ewy Marii Wolskiej. Tytułowy Pędrek to dziwadło, mieszaniec, inny. Ni to pies, ni to człowiek. Ni to ryba, ni to ptak. Podejrzewając, że może być z nim coś nie tak, Pędrek wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości. Przy okazji tej wędrówki uczy się, że sposobów widzenia i odczuwania świata jest bardzo wiele. Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 9+ lat. “Przygody…” gramy do 21 listopada włącznie.

Od 22 do 29 listopada zapraszamy na “Ronję, córkę zbójnika” w reż. Karoliny Maciejaszek – opowieść o miłości silniejszej niż wojna i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych. “Ronja…” została w tym roku dwukrotnie wyróżniona przez dziecięce Jury – na Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu i na Festiwalu Teatralnym “Korczak” w Warszawie. Na spektakl zapraszamy widzów od 7 roku życia.

Nasza ostatnia listopadowa propozycja to spektakl dla starszej młodzieży i widzów dorosłych – “Bruno Schulz – historia występnej wyobraźni” w reż. Konrada Dworakowskiego (30.11). Inspiracją do stworzenia spektaklu były opowiadania pochodzące ze „Sklepów cynamonowych” i „Sanatorium pod klepsydrą” oraz grafiki Brunona Schulza. Na scenie realizatorzy kreują niesamowity świat wyobraźni, mitologii i dzieciństwa, który odkrył przed nami w swojej twórczości artysta z Drohobycza. Spektakl pozornie pozbawiony dialogów, wymaga od widza skupienia się na działaniu aktora i jego pracy nad animacją lalki.

Do zobaczenia!

Bilety online: https://ekobilet.pl/teatr-pinokio

Rezerwacje: tel. 42 636 66 90, mail: rezerwacje@teatrpinokio.pl