Plakat mówi – warsztat

Jedna kartka z tekstem może wiele zdziałać! Jeśli będzie dobrze zaprojektowana – na pewno zwróci naszą uwagę i sprawi, że świat dookoła dowie się o ważnej dla nas treści!

Taki właśnie jest plakat! Graficzny projekt, który często spotykamy na ulicach, w kinie, teatrze. Polska Szkoła Plakatu znana jest na całym świecie. Wielu artystów sztuki plakatowej inspiruje się jej dorobkiem nieustająco. Syntetyczna forma, dowcip, lekkość przekazu – to niezmienna siła plakatu, również w teatrze.

Wspólnie z Andrzejem Wieteszką, znakomitym grafikiem, plakacistą, poznamy zasady dobrego projektu. Na warsztatach każdy uczestnik stworzy własny plakat w nawiązaniu do festiwalowego hasła Kula Fabula. Zrobi to również sam artysta, korzystając z prac dzieci. Na koniec spotkania powstanie z prac dzieci plakatowa wystawa. Andrzej Wieteszka stworzy również festiwalowy plakat, który otworzy plakatową kolekcje Festiwalu „Teatralna Karuzela”. Co roku kolejny zaproszony artysta będzie wspólnie z dziećmi współkreował kolejne plakatowe dzieło.

prowadzenie: Andrzej Wieteszka

26 maja, niedziela, godz.16.00-18.00 (dla rodzin z dziećmi 8+ / Republika Dzieci, Park Źródliska I)

Obowiązują zapisy: rezerwacje@teatrpinokio.pl