Podróże do Krainy Opowieści – warsztaty

Podróże do Krainy Opowieści – warsztat dla rodzin z dziećmi 6+

Uczestnicy warsztatów uczeni będą wielu różnorodnych form bajkowych animacji. Na początku rodzice i dzieci stworzą dwie oddzielne grupy warsztatowe. Rodzice zapoznają się z podstawowymi technikami pracy z głosem, gestem i przestrzenią, w której się opowiada. Natomiast dzieci odkryją narracyjne klocki MuBaBaO, służące do tworzenia budowli i opowieści oraz opanują umiejętności opowiadania obrazkowego i poznają techniki tworzenia ilustracji przestrzennych pop-up czy papierowego teatrzyku. Na końcu grupy połączą się, aby wspólnie opowiedzieć niezwykłe historie.

Ponadto zaprezentujemy techniki modelarsko-kreatywne, których celem jest ukazanie jak w prosty sposób można stworzyć ciekawe zabawki i nauczyć jak się nimi bawić. Chcemy, by dzieci własnoręcznie konstruowały i ozdabiały wybrane przez siebie modele, a następnie czerpały przyjemność i satysfakcję z zabawy nimi.

Warsztaty rozwijają zdolność koncentracji czyli umiejętność skupienia uwagi na zadaniu, uczą staranności i dokładności w działaniu oraz doskonalą zdolności manualne. Pobudzają myślenie narracyjne i kształtują pozytywne postawy.

prowadzący: Michał Malinowski (Dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści)

27 maja, poniedziałek, godz. 17.00-18.30 (dla rodzin z dziećmi w wieku 6+ / Republika Dzieci, Park Źródliska I)

Obowiązują zapisy: rezerwacje@teatrpinokio.pl

Podróże do Krainy Opowieści – warsztat dla grupy szkolnej 6+

Unikalne warsztaty tworzenia lalek i sceny do odgrywania własnej opowieści. Inspirowani tradycyjnymi teatrzykami wiktoriańskimi prowadzący przygotowali specjalną metodę ilustrowania i prezentowania opowieści. Ćwiczenia skutecznie inspirują wyobraźnię i stanowią niezwykłą zabawę dla dzieci. Jednocześnie są wspaniałą formą zapoznania z bajkami ludowymi. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować papierowy teatrzyk oraz jak wykorzystać go do opowiedzenia historii. Odkryją jak manipulować papierowymi postaciami, jak zmieniać tła w scenach w trakcie prezentacji. Poznają wybraną bajkę, a następnie przedstawią ją z użyciem papierowego teatrzyku.

prowadzący: Michał Malinowski (Dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści)

27 maja, poniedziałek, godz. 11.00-12.30 (dla grupy szkolnej 6+ / Republika Dzieci, Park Źródliska I)

Obowiązują zapisy: rezerwacje@teatrpinokio.pl