TEATR NA PROWADZENIU – DEBATA

W tematykę festiwalowych refleksji wprowadzi widzów otwarta debata „Teatr na prowadzeniu”, moderowana przez Sylwię Chutnik, dotycząca roli sztuki w kształtowaniu postaw obywatelskich i odpowiedzialności artystów za edukację artystyczną młodego pokolenia. Do dyskusji zaproszeni zostaną pedagodzy, naukowcy, twórcy, animatorzy.

Goście debaty:

Beata Jewiarz – aktorka, dziennikarka, animator kultury. Absolwentka PWST we Wrocławiu. Z radiem związana od 2002 roku. W Radiu Złote Przeboje prowadziła program „Karuzela z Gwiazdami”. W RDC była autorką programów „Samo życie”, „Leniwa Sobota”, a aktualnie (od 2001 roku) „Niedzielny Poranek” oraz (od 2015 roku) „Mnie się to podoba”. Poza pracą w radiu, współpracuje z teatrem i telewizją, dubbinguje, tworzy projekty artystyczne, ekologiczne i społeczne.

Konrad Dworakowski –  reżyser, scenograf, autor piosenek, aktor. Dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela.

Piotr Olkusz – adiunkt w Katedrze Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej UŁ, Redaktor miesięcznika „Dialog”, recenzent portalu teatralny.pl. W roku akademickim 2015/2016 opiekun kursu wiodącego Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie Grotowskiego.

 

 

27 maja, godz. 14.30, Mała Scena Teatru Pinokio