Wielkie filozofowanie w Zaduszki. Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza

Szukacie odpowiedzi na pytania? W Teatrze Pinokio w Łodzi mamy dla Was coś lepszego pytania na odpowiedzi. Zapraszamy na wielkie filozofowanie w Zaduszki 3 listopada o 16.00. W programie spektakl „Wielkie pytanie” (reż. Marcin Jarnuszkiewicz) oraz warsztaty z filozofowania.

Bilety pod [LINKIEM]

Bajka filozoficzna Wolfa Erlbrucha konfrontuje widza z różnymi odpowiedziami na, niewypowiedziane na scenie, pytanie o sens życia. Ze światem, którego każdy element posiada wartą dostrzeżenia indywidualność. Główny bohater – Człowiek – staje się w strukturze spektaklu „Everymanem”, a sam spektakl – moralitetem. Motyw drogi przywodzi na myśl ścieżkę życia, podczas którego każdy z nas doświadcza i poznaje różne emocje, stany, byty oraz zjawiska. Wielkie pytanie otwiera przestrzeń do własnych przemyśleń – te zostaną uruchomione podczas działań warsztatowych. Istota przekazu zorientowana jest na odbiorcę otwartego na refleksję – zarówno na dziecko, jak i na dorosłego.

Dzieci z natury są przysposobione do filozoficznych dociekań. Dobrze znają swoją teraźniejszość i kontekst własnych doświadczeń. Warsztat rozwijać będzie umiejętność zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi. Grupy poruszać się będą w obrębie zagadnień i doświadczeń znanych oraz abstrakcyjnych.