Wojnokraka

Wojnokraka-Teatr Pinokio w Łodzi

Jesteśmy na podwórku. Dorośli twierdzą, że to parking, ale nie można dać się zwieść. To doskonałe miejsce do zabawy i siusiania. Często przychodzę tu z nimi – Alą i Olą. Jednak dziś poczułem nowy zapaszek. Zwęszyłem go. Nowy chłopiec. Śmierdzi innym psem, ale psa nie ma. Podejrzane. Czuć go smutkiem. Nie lubię smutku. Ale dziewczynki wydają się być zaciekawione.

Spektakl to teatralna odpowiedź na sytuację za naszą wschodnią granicą. Poprzez wykorzystanie baśniowych motywów i plastycznych metafor opowiemy o wojnie i emocjach, które towarzyszą nam tu i teraz. Jako twórczynie i twórcy czujemy się współodpowiedzialni za to, jak będą wyglądały pierwsze spotkania i relacje pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. Dlatego przedstawienie to także opowieść o byciu „nowym” na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni. 

Projekt realizowany jest równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym, co nie tylko zapewnia dostępność spektaklu dla widzów g/Głuchych, ale też zaprasza osoby słyszące do świata bez słów, gdzie gesty znaczą więcej.

Spektakl dla widza w wieku 9+

16 czerwca 2023 (piątek) 10:00

REZERWACJE:rezerwacje@teatrpinokio.pl , 42 636 66 90