WYSYPISKO – SPEKTAKL W RAMACH DOTKNIJ TEATRU 2018

Wysypisko

Premiera: 14.04.2018

Scenariusz i reżyseria: Hanna Matusiak, Joanna Wiśniewska

Muzyka: Piotr Klimek

Występują: Hanna Matusiak, Joanna Wiśniewska

Czym jest wysypisko? Encyklopedia opisuje je jako „zlokalizowany i urządzony zgodnie z przepisami obiekt zorganizowanego deponowania odpadów”. A co by było, gdyby w zamian słowa „odpady” umieścić słowo „dzieci”? Czy wtedy owa definicja mogłaby opisywać miejsce, jakim jest Dom Dziecka? W żargonowym języku bohaterów naszego spektaklu słowo „wysypisko” to synonim ich przytułku. Trafiają tam dzieci z bagażem doświadczeń cięższym niż one same. Małoletni „zdeponowani” próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, mierząc się z trudnościami, jakie przynosi im życie w domu dziecka. Różnorodne historie opowiedziane w spektaklu pomogą zrozumieć, jak ważnym etapem w rozwoju człowieka jest dzieciństwo i jaki ma ono wpływ na dalsze funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.

Po spektaklu odbędzie się warsztat.

Warsztat ma na celu  poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu polskich domów dziecka. Uczestnicy zapoznają się z rodzajami i formami rodzinnej pieczy zastępczej. Ponadto każdy z uczestników dowie się jak rozpoznawać poszczególne formy i fazy przemocy, a także dowie się jakich pierwszych objawów zaburzeń zachowania u dzieci nie należy ignorować, gdyż mogą wskazywać na to, że są one poddawane przemocy. Osoby zainteresowane aktywną pomocą dzieciom wychowującym się poza rodziną uzyskają informację o tym, na jakie formy wsparcia jest aktualnie w naszym kraju największe zapotrzebowanie.

 

Wydarzenie gościnne, wyprodukowane i wystawiane w ramach projektu Dotknij Teatru 2018.

Wydarzenie adresowane jest do widzów powyżej 10 roku życia.

Wstęp bezpłatny

 

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Pinokio od 20.03 do 04.04 (możliwa rezerwacja miejsc pod nr tel. 42 636 66 90 lub 609 734 901 oraz na adres mailowy: bilety@teatrpinokio.pl)