WARSZTATY W PINOKIU

Teatr PINOKIO w Łodzi ma w swojej ofercie nie tylko spektakle teatralne, ale także propozycje  warsztatów na zamówienie dla dzieci w różnym wieku.

Propozycje warsztatów:

Ależ Pan to ma minę!, czyli warsztaty pantomimy

prowadzenie: aktorzy Teatru PINOKIO

Pantomimiczne zabawy uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, prowokują do koncentracji i rozwijają plastykę ciała. Świetna zabawa, dużo radości i nauka wyrażania emocji poprzez ciało.

Bajki pomagajki, czyli warsztaty z oswajania emocji

prowadzenie: Marta Magalska, spec. ds. edukacji Teatru PINOKIO

Czy można zgubić dobry humor? Czy jego brak to coś złego? Czy każdy smuci się tak samo, tak samo się cieszy, złości, boi? Spotkanie z wykorzystaniem elementów bajkoterapii i plastykoterapii, które wesprze najmłodszych w procesie oswajania podstawowych emocji, a dorosłym pozwoli spojrzeć na nie oczami dziecka. Wspólne „czytanie na dywanie”, zabawy z wykorzystaniem klocków i kart obrazkowych, rysowanie, wycinanie i wyklejanie… Zaplanowane działania pozwolą uczestnikom w bezpiecznych warunkach spotkać się z różnymi historiami i postawami, odkryć wartości, jakie niosą ze sobą poszczególne emocje, wreszcie – wyrazić każdą z nich po swojemu.

Blaski i cienie, czyli warsztaty teatru cieni

prowadzenie: Monika Bojanowska, plastyczka Teatru PINOKIO

Warsztaty plastyczno-teatralne skierowane są do dzieci, które chcą poznać zagadkowy i magiczny teatr cieni. Zajęcia mają na celu zintegrowanie grupy i zachęcenie do wspólnej pracy i zabawy podczas tworzenia lalek oraz prezentowania krótkich etiud wykorzystujących technikę teatru cieni.

Drugie Ja, czyli warsztaty z tworzenia masek

prowadzenie: Marta Magalska, specjalistka ds. edukacji Teatru PINOKIO

Zabierz tatę i mamę na rodzinne warsztaty tworzenia masek. Zajęcia integracyjne, zachęcające do wspólnej zabawy. Dużo frajdy i całe mnóstwo kreatywnych działań – każdy wyjdzie z teatru z własną maską i dobrym humorem.

Gadające potwory, czyli mapety ze skarpety

prowadzenie: aktorzy Teatru PINOKIO

Oprócz zrobienia własnego potwora z przysłowiowej skarpety będzie można nauczyć się ożywienia postaci, wymyślania  jej historii, nadania imienia i osobowości, a także aranżowania scenek rodzajowych.

Nie śpij! Granie w impro, czyli warsztaty improwizacji

prowadzenie: aktorzy Teatru PINOKIO

Improwizacja jest powszechnie wykorzystywana w teatrze. Pomaga aktorom zdobyć dystans do samych siebie, a zarazem wydobywa z nich indywidualność i spontaniczność. Na warsztatach dzieci będą uczestniczyły w prostych grach i zabawach, dzięki którym wzrasta koncentracja, refleks i swoboda wyrażania emocji. Będą uczyły się zaufania, akceptacji i zgodnego funkcjonowania w grupie. Zajęcia pozytywnie wpływają na rozwój ruchowy, emocjonalny i intelektualny, a także na koordynację wzrokowo-ruchową i słuchowo-ruchową. Gry i zabawy improwizacyjne odblokowują potencjał twórczej ekspresji – uczą  otwartości, kreatywności i wiary w siebie.

Przestrzeń muzyki

prowadzenie: Piotr Osak, aktor Teatru PINOKIO

Z czego składa się muzyka? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż nam się wydaje. W trakcie warsztatów poznamy i usłyszymy każdy z jej elementów; zagramy na nietypowych instrumentach, nauczymy się jednej z „Piosenek do grania na nosie”, którą samodzielnie wykonamy jako ORKIESTRA TEATRU PINOKIO.

Piłka w grze!, czyli warsztaty z wyobraźni

prowadzenie: Marta Magalska, specjalistka ds. edukacji Teatru PINOKIO

Warsztaty rozwijające wyobraźnię poprzez pracę animacyjną z niepozorną kolorową piłką. Oparte na działaniach integracyjnych i podstawowych zadaniach aktorskich, pozwolą uczestnikom samodzielnie tworzyć niesamowite światy, w których najzwyklejszy przedmiot codziennego użytku budzi się… do życia.  Piłka w grze! to odkrywanie niesamowitości struktur oraz emocji, które może kryć w sobie teatr.


newsletter

Font Resize