PROJEKT WIZJA/GRUZJA

Spotykamy się, żeby porozmawiać o teatrze, wymienić się doświadczeniami, zrozumieć różnice i poszukać podobieństw. Będziemy uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się narzędziami i technikami, które wykorzystujemy w pracy. Widzom zaprezentujemy dwa spektakle z repertuaru Teatru Pinokio: „Tuliluli” w reżyserii Justyny Schabowskiej lat oraz „Wielkie pytanie” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza.

Wizyta w Gruzji w Teatrze Nodar Dumbadze w Tbilisi zbiega się z inauguracją Sezonu Podróżników w Teatrze Pinokio. Trudno wymarzyć sobie lepszą okazję do zweryfikowania i poszerzenia naszego rozumienia podróży jako czynnika rozwoju, źródła inspiracji i refleksji. Spektakl „Wielkie pytanie” powstał w ramach Sezonu Filozofów, podczas którego sprawdzaliśmy, jak refleksja filozoficzna przekłada się na język teatru adresowanego do młodego widza: czy jest komunikatywna, czy zyskuje na znaczeniu? Spektaklowi towarzyszyć będzie autorski warsztat Konrada Dworakowskiego.

Chcemy podzielić się naszą WIZJĄ teatru i poznać Waszą – profesjonalistów i widzów. Kto wie, może narodzi się z tego nowa, wspólna WIZJA? Mamy nadzieję, że ta wymiana myśli, praktyk i energii będzie zalążkiem dalszej współpracy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.