dla dzieci w wieku: 12+czas trwania: 1,5 h Odklejony odCzytaj więcej »
Spotkanie w formie warsztatowo-dyskusyjnej zakłada czynny udział tak dzieci, jak i opiekunów.
Warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci, które pragną poznać zagadkowy, a przy tym prawdziwie magiczny teatr cieni.
Z okazji Dnia Przyjaciela zapraszamy na warsztaty, podczas których spróbujemy stworzyć portrety, które mówią więcej niż lustrzane odbicie.
Macie koszulkę, która ziewa z nudów, a może tkaninę, która czeka na drugie życie?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś rozlać herbatę… i zobaczyć w plamie smoka, buzię albo księżyc?
Każdy uczestnik stworzy własny, wyjątkowy kolaż.
Warsztaty lalkarskie inspirowane światem teatru i współczesnym trendem hobby horse.
Warsztaty plastyczne z elementami animacji formy.
Działanie poprzez zabawę pozwoli odrzucić znane klucze interpretacyjne i „jedyne słuszne odpowiedzi”, zachęci do fantazjowania i snucia własnych opowieści oraz rozwinie umiejętność pracy zespołowej.
Zajęcia logorytmiczne nawiązujące swoją tematyką do spektakli Teatru Pinokio. Są to warsztaty międzypokoleniowe skierowane nie tylko do dzieci, ale też ich rodziców/opiekunów!
W miarę jak społeczeństwa na całym świecie dążą do rozwoju różnych sposobów życia bardziej zgodnych z naturą i chroniących jej cykle, tektura powoli zdobywa miejsce na scenie artystycznej jako materiał zarówno ekonomiczny, jak i przyjazny dla środowiska.
Spotkanie dla najmłodszych, które w przyjemnie leniwej, sennej atmosferze wspiera proces oswajania podstawowych emocji.
dla dzieci w wieku: szkolnymczas trwania: 60 minut Podczas tegoCzytaj więcej »
Zespół zaprasza na koncert, który pozwoli poczuć tę niezwykłą energię i odkryć, jak muzyka może łączyć, inspirować i redefiniować granice artystyczne.
Bliskościowe zajęcia, podczas których będziemy starali się angażować wszystkie zmysły.
Zajęcia ruchowe oparte na współczesnej literaturze dziecięcej, które poruszą nie tylko ciało, ale przede wszystkim wrażliwą dziecięcą wyobraźnię.
Zajęcia ruchowe oparte na współczesnej literaturze dziecięcej, które poruszą nie tylko ciało, ale przede wszystkim wrażliwą dziecięcą wyobraźnię.
Z okazji jubileuszu 80-lecia Teatru Pinokio w Łodzi spełniamy marzenia!Czytaj więcej »
„Bolek i Lolek. Hop w nieznane!” to pełna przygód i humoru opowieść o przyjaźni i odwadze, przenosząca nas w czasie historia o dziecięcej wyobraźni, która ma uzdrawiającą moc.
Warsztaty kreatywne z tworzenia artystycznego przekazu, podczas których uczestnicy mają szansę w duchu DIY (do it yourself, zrób to sam) wyrazić swoje unikatowe spojrzenie na świat.
Pantomimiczne ćwiczenia i zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię, rozwijają kreatywność oraz wzmacniają koncentrację, a na praktycznych przykładach uczą, czym właściwie jest mowa ciała.
Warsztaty plastyczne z elementami animacji, podczas których każdy z uczestników zostaje przez prowadzące mianowany scenografem, plastykiem i aktorem w jednej osobie
Zapraszamy na kreatywne warsztaty dla dzieci inspirowane książką o kocie z ilustracjami Andy’ego Warchola
Zapraszamy na warsztaty z okazji Dnia Gumy Balonowej! Przygotujcie się na kreatywną podróż do świata zaskakujących pomysłów.
9 lutego 2025 r., niedziela, godz. 17:00 – autorskie spotkanieCzytaj więcej »
Wiek: bez ograniczeńczas trwania: 1 h Jeśli są Państwo ciekawi,Czytaj więcej »
„Banda Czarnej Frotte” to kolejna porcja niesfornych i nieźle zakręconych skarpetkowych historii, znanych młodym czytelnikom ( i widzom Teatru Pinokio w Łodzi) z serii książek Justyny Bednarek.
Każdy z nas zna „Małego Księcia” jako szkolną lekturę. Przyzwyczailiśmy się do myśli, że to dzieło przeznaczone dla młodszych czytelników. W Teatrze Pinokio w Łodzi tytuł realizowany jest w odsłonie, jaką pierwotnie założył dla niego sam autor, czyli dla, a przede wszystkim o starszych. Czy znana każdemu historia może skrywać nowe, nieoczywiste znaczenia? Przyjrzyjcie się dziecku w sobie i przekonajcie się o tym razem z nami.
Iron Man, Thor, Batman, Flash… Czy bohaterowie, których znamy z filmowych uniwersów Marvela i DC mają nam coś ciekawego do zaoferowania?
Punktem wyjścia do powstania spektaklu opartego na książce Rudyarda Kiplinga stały się pojęcia przywiązania i przynależności. Co właściwie oznaczają? Czym jest rodzina, a czym stado? Twórcy Księgi Dżungli zadają sobie niezwykle uniwersalne, wpisujące się również we współczesną rzeczywistość pytania: jak kształtuje się ludzka, a jak zwierzęca społeczność, ich struktury i prawa? Czy są względem siebie dalekie, obce? Czy człowieczeństwo ma większą wartość od zwierzęcości?
Tu i teraz! Miasto Potwór. Startujemy z tegoroczną edycją projektu w ramach Kultury Dostępnej. Szczegóły w opisie.
Trylogia autorstwa Petera Wohllebena pozwala twórcom budować familijną, wielowarstwową oraz wielowątkową opowieść o synergii, wspólnocie i odpowiedzialności za tę wspólnotę. Wycieczka przez las z aktorami – przewodnikami jest czasem, w którym możemy wyciszyć dźwięki fabrycznej Łodzi i wsłuchać się w odgłosy natury – zobaczyć, że wyprawa do tej krainy może dostarczyć tyle emocji, co lot na Księżyc. Po wizycie w Teatrze Pinokio w Łodzi niepozorny spacer po lesie już nigdy nie będzie taki sam.
Akcja rozgrywa się w lesie i opowiada historię Pana Ryjówki, który pewnego zimowego poranka zauważa, że we wspólnym łóżku nie ma jego żony. Początkowo jest przerażony, jednak z czasem uspokaja się, przypominając sobie, że…
Projekt realizowany jest równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym, co nie tylko zapewni dostępność spektaklu dla widzów g/Głuchych, ale też zaprosi osoby słyszące do świata bez słów, gdzie nawet drobne gesty znaczą więcej.
DomoFonia, czyli przygody Brzdąca Brzdęka to sensoryczny spektakl muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich najbliższych. Jego główny bohater, ciekawski Brzdąc Brzdęk, przemierza dom w poszukiwaniu fonii: odgłosów, dźwięków i muzyki.
„Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką. To chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem”. Najprawdopodobniej każdy dorosły zna pierwsze zdania „Dzieci z Bullerbyn”; każdy dorosły zazdrości także dziecku, które po raz pierwszy bierze do rąk książkę Astrid Lindgren.
Teraz go do śmieci kładą
A za chwilę będzie w Prado
W Narodowym albo w Luwrze
Nieśmiertelny, bo nie umrze!
Celem inicjatywy partnerskiej dwóch łódzkich teatrów dla dzieci i młodzieży stało się stworzenie spektaklu, który tematyzuje problem naruszania praw dziecka.
Poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.
„Opowieści z Narnii” to międzypokoleniowa, familijna propozycja repertuarowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Pierwszy tom cyklu książek autorstwa C. S. Lewisa był wielokrotnie adaptowany na potrzeby radia i telewizji, doczekał się także realizacji scenicznych.
Każdy z nas zastanawiał się kiedyś, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki. Że znikają – to fakt, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Ekipa Pinokia zdaje się znać odpowiedź na pytanie od wieków dręczące nie tylko dzieci, ale także skarpetkolubnych dorosłych.
Teatr Pinokio w Łodzi postanowił sprawdzić, jak bohaterowie znanej opowieści o trzech świnkach i wilku poradzą sobie z budowaniem oraz burzeniem domów na Dzikim Zachodzie. Ich perypetie toczą się pośród fruwającego pierza, w rytm dzikiej muzyki country i bluegrass, granej na żywo.