WARSZTATY W PINOKIU

Teatr PINOKIO w Łodzi ma w swojej ofercie nie tylko spektakle teatralne, ale także propozycje  warsztatów na zamówienie dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy grupy szkolne oraz widzów indywidualnych (grupy od 10 osób).

tel. 42 636 66 90, e-mail: promocja@teatrpinokio.pl lub joanna@teatrpinokio.pl

Propozycje warsztatów:

Blaski i cienie, czyli warsztaty teatru cieni

prowadzenie: Monika Bojanowska

Warsztaty plastyczno-teatralne skierowane są do dzieci, które chcą poznać zagadkowy i magiczny teatr cieni. Zajęcia mają na celu zintegrowanie grupy i zachęcenie do wspólnej pracy i zabawy podczas tworzenia lalek oraz prezentowania krótkich etiud wykorzystujących technikę teatru cieni.

Baju baju  – warsztaty opowiadania historii

prowadzenie: Konrad Dworakowski

Podczas warsztatów wyczarujemy niezwykłe, barwne i fantazyjne światy, w których żyją dziwne stwory a wszystko dzieje się na opak. Zajęcia pomogą dzieciom rozwijać wyobraźnię, ciekawie opowiadać historyjki, opisywać świat, który jest obok nich i tworzyć autorskie opowieści. Dzięki zajęciom rozwiną swoje kreatywne zdolności i pogłębią umiejętność posługiwania się słowem.

Gadające potwory, czyli mapety ze skarpety

prowadzenie: Łukasz Bzura

Oprócz zrobienia własnego potwora z przysłowiowej skarpety będzie można nauczyć się ożywienia postaci, wymyślenia  jej historii, nadania imienia i osobowości a także zaaranżować scenki rodzajowe.

Ależ Pan to ma minę! – warsztaty pantomimy

prowadzenie: Ewa Wróblewska

Pantomimiczne zabawy uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, prowokują do koncentracji i rozwijają plastykę ciała. Świetna zabawa, dużo radości i nauka wyrażania emocji poprzez ciało.

Drugie Ja – warsztaty plastyczne

prowadzenie: Kinga Rarata

Zabierz tatę i mamę na rodzinne warsztaty tworzenia masek gipsowych. Zajęcia integracyjne, zachęcające do wspólnej zabawy. Dużo znakomitej zabawy i całe mnóstwo kreatywnych działań – każdy wyjdzie z teatru z własną maską i dobrym humorem.

Przestrzeń muzyki  

Prowadzenie – Piotr  Osak

Z czego składa się muzyka? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż nam się wydaje. W trakcie warsztatów poznamy i usłyszymy każdy z jej elementów; zagramy na nietypowych instrumentach, nauczymy się jednej z „Piosenek do grania na nosie”, którą samodzielnie wykonamy jako ORKIESTRA TEATRU PINOKIO.

Warsztaty oddychającego papieru

Prowadzenie – aktorzy Teatru Pinokio

Warsztat oddychającego papieru jest metodą autorską, która ma na celu uwrażliwienie na potencjał drzemiący w materii. Praca z szarym papierem, oparta na podstawowych zadaniach aktorskich, pozwoli uczestnikom stworzyć niesamowite światy, a także poznać techniki animacji (przedmiotu/ obiektu/ lalki).  Warsztaty oddychającego papieru to odkrywanie niesamowitości struktur, dźwięków oraz emocji, które (naprawdę!) kryje w sobie papier.


newsletter