FERIE W TEATRZE!

WARSZTATY

WARSZTATY “W GĄSZCZU RELACJI”

Wyobraźcie sobie, że należycie do stada i przemierzacie dżunglę. Jak wygląda Wasz wspólbny chód? W jaki sposób witacie się ze spotkanymi na swojej drodze zaprzyjaźnionymi zwierzętami, a w jaki z wrogimi? Jak informujecie bliskich o polanie pełnej poziomek, a jak o niebezpieczeństwie w pobliżu?

Na warsztatach odpowiemy sobie na podobne pytania, a następnie postaramy się zaprojektować kodeks znaków i zachowań prawdziwego stada. Może nawet uda nam się stworzyć krótki układ choreograficzny naszej wspólnoty? Spotkanie, choć oparte na zabawie, całkiem serio koncentruje się wokół zespołowości i współpracy.

Jakie korzyści płyną z łączenia sił? Przekonajmy się!

WARSZTATY “BAJKI POMAGAJKI”

Spotkanie z wykorzystaniem elementów bajkoterapii i plastykoterapii, które wspiera najmłodszych w procesie oswajania podstawowych emocji, a dorosłym pozwala spojrzeć na nie oczami dziecka. Wspólne czytanie na dywanie, zabawy z  wykorzystaniem klocków i kart obrazkowych, rysowanie… Zaplanowane działania pozwalają uczestnikom w bezpiecznych warunkach spotkać się z różnymi historiami i postawami, odkryć wartości, jakie niosą ze sobą poszczególne emocje, a wreszcie – wyrazić każdą z nich po swojemu.

WARSZTATY “ULOKUJ SPOKÓJ”

Ulokuj Spokój to warsztaty z uważnej relaksacji. Do ich wykonania nie potrzeba niczego poza chęcią, odrobiną miejsca i uważnością; tę ostatnią dzieci wypracowują wspólnie z  prowadzącymi. Dzięki autorskim ćwiczeniom relaksacyjnym uczestnikom co raz łatwiej przychodzi skupianie i wyciszanie się, poszukiwanie i znajdowanie wewnętrznego spokoju. Na potrzeby jednej z relaksacji dzieci tworzą własne ścieżki sensoryczne z  wykorzystaniem naturalnych, ekologicznych elementów.

SPEKTAKLE

“ KSIĘGA DŻUNGLI”

Punktem wyjścia do powstania spektaklu opartego na książce Rudyarda Kiplinga stały się pojęcia przywiązania i przynależności. Co właściwie oznaczają? Czym jest rodzina, a czym stado? Twórcy Księgi Dżungli zadają sobie niezwykle uniwersalne, wpisujące się również we współczesną rzeczywistość pytania: jak kształtuje się ludzka, a jak zwierzęca społeczność, ich struktury i prawa? Czy są względem siebie dalekie, obce? Czy człowieczeństwo ma większą wartość od zwierzęcości?

Mowgli już od dnia swoich narodzin mierzy się z bagażem doświadczeń, dwoistością natury. Być może najważniejszą walką nie będzie więc ta, którą wygra z Szir Kanem, ale ta, którą będzie musiał stoczyć z samym sobą…?

Spektakl dla widzów 9+

“ TULILULI”

Tuliluli to spektakl – rodzaj instalacji teatralnej. Scenariusz powstał z myślą o  najmłodszym widzu, który nie myśli jeszcze w sposób fabularny. Miękka, puchowa przestrzeń, gra świateł, obłe kształty sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa dziecka, pobudzają jego kreatywność i chęć poznawania świata. Taniec i elementy pantomimy pozwalają oswoić okalającą widzów przestrzeń.

Uczestnicy wraz z aktorkami odbywają podróż po świecie nocnego nieba: bawią się księżycowym światłem, balonowymi chmurami, lecą na księżyc, który spada na ziemię w postaci wielkiej, jasnej kuli. Każdemu ze zjawisk towarzyszy inny dźwięk muzyczny, sprawiając wrażenie jakby niebo tętniło własną muzyką.

Spektakl dla widzów 0,5+