LATO W TEATRZE 2018 – PIPPI POŃCZOSZANKA W TRASIE!

Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

W roku 2018 ekipa “Pippi Pończoszanki” ruszy w dwie trasy i odwiedzi trzy województwa – świętokrzyskie, małopolskie i śląskie. Zapisy na warsztaty i dystrybucję bezpłatnych wejściówek na spektakl prowadzą lokalne ośrodki kultury.

Spektakl “Pippi Pończoszanka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego grany jest w ramach projektu “Lato w teatrze”, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły tegorocznej trasy dostępne są w zakładce REPERTUAR.

Szczegółowe informacje o spektaklu: PIPPI POŃCZOSZANKA