„OPOWIEŚCI DLA MŁODYCH BUNTOWNICZEK” – WARSZTATY

W związku z przygotowaniem nowego spektaklu –  „Opowieści dla młodych buntowniczek” –  zapraszamy dziewczyny w wieku 10-15 lat na warsztaty.

Chcemy wspólnie, z reżyserką spektaklu – Igą Gańczarczyk,  wysłuchać dziewczyńskich opowieści, porozmawiać o Waszych marzeniach, o bohaterkach, które lubicie, książkach, które czytacie, filmach i grach, które Was inspirują, ale też o tym, co Was złości i czego się boicie. Materiały z warsztatów posłużą do przygotowania spektaklu.

Jeśli:

  • uważasz, że przyszłość należy do dziewczyn
  • lubisz pisać (choćby tylko dla siebie), nagrywać filmy lub robić zdjęcia
  • interesują Cię dziewczyńskie tematy
  • lubisz opowiadać własne historie i słuchać cudzych
  • cenisz współpracę i wymianę doświadczeń

weź udział w warsztatach!

Terminy warsztatów: 9-10 czerwca (sobota i niedziela) oraz 16-17 czerwca (sobota i niedziela) w godz. 10 – 15. Weekendowe spotkania stanowią całość. Prosimy o uczestnictwo we wszystkich częściach.

Proponujemy:

– warsztaty teatralne i scenariuszowe prowadzone przez reżyserkę i dramaturżkę Igę Gańczarczyk,

– warsztaty edukacyjno-społeczne wokół budowania w uczestniczkach poczucia mocy, prowadzone przez aktywistkę Agatę Otrębską,

–  wspólne poszukiwanie tego, co ukryte oraz „czytanie świata”  z towarzyszeniem Anny Mrozińskiej, edukatorki z Teatru Pinokio w Łodzi.

Zapisy przyjmujemy pod adresem: a.mrozinska@teatrpinokio.pl Informacji udzielamy pod nr  42 636 59 88

 

INFORMACJE O PROJEKCIE:

„Opowieści dla młodych buntowniczek” Elena Favila i Francesca Cavallo

Spektakl realizowany w ramach Konkursu im. J. Dormana, prezentowany będzie w szkołach i placówkach edukacyjnych. Jego istotna część to działania warsztatowe, zgodnie z ideami konkursu organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

Punkt wyjścia do pracy nad spektaklem to książka Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Eleny Favili i Francesci Cavallo (tłumaczenie: Ewa Borówka, wydawnictwo Debit, 2017). Idea autorek książki jest bardzo prosta: chodzi o stworzenie nowych baśni dla dziewczynek, w których superbohaterkami będą prawdziwe kobiety. Oprócz tej inspiracji, ważną częścią przygotowań do spektaklu będą działania warsztatowe z grupą dziewczyn (w wieku 10-15 lat), podczas których reżyserka spektaklu, Iga Gańczarczyk, planuje zebrać opowieści dojrzewających dziewczyn dotyczące ich marzeń, ale też trudności, z którymi zmagają się na co dzień w kontekście samorealizacji. Tytułowe buntowniczki to dziewczyny, które nie boją się mierzyć wysoko i mówić własnym głosem.

Spektakl oparty na narracji dziewczyńskiej wraz z działaniami edukacyjnymi ma dać możliwość, zarówno dziewczynom, jak i chłopcom, do skonfrontowania się ze stereotypami i uprzedzeniami dotyczącymi płci, często nieuświadomionymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

 

Planowana data premiery: 18 października 2018 r.

Scenariusz i reżyseria: Iga Gańczarczyk

Dramaturgia: Martyna Wawrzyniak

Koncepcja przestrzeni: LATALAdesign (Dagmara Latała, Jacek Latała)

Kostiumy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży)

Muzyka: Daniel Pigoński

Współpraca merytoryczna, warsztaty: Agata Otrębska, Anna Mrozińska-Szmajda,

Realizacja: aktorki z Teatru Pinokio w Łodzi