Tu i teraz! Miasto Potwór

Tu i teraz! Miasto Potwór

Autorka tekstu: Joanna Guszta

Adaptacja i reżyseria: Marta Wiśniewska

Dramaturgia: Katarzyna Hora

Scenografia i identyfikacja graficzna: Klaudia Laszczyk

Muzyka: Magdalena Gorwa

Reżyseria świateł: Filip Niżyński

Obsada: Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Paweł Pacyna/Krzysztof Kozak (gościnnie) , Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech

Premiera sceniczna: 24 marca 2024

Czas trwania: 45 min

Nie od dziś wiadomo, że to, czym jesteśmy otoczeni, wpływa na nasze codzienne samopoczucie, a w konsekwencji także na wybory, decyzje i poczucie sprawczości. W dbałości o otoczenie zawiera się także uważność na drugiego człowieka, sąsiada, kogoś żyjącego blisko, choć pozostającego obcym. Twórcy spektaklu skupiają się na fundamentalnych kwestiach, które już dziś mają bezpośrednie przełożenie na przyszłość, szczególnie przyszłość młodego pokolenia. Chcą wyraźnie podkreślić jego sprawczość, a przy tym wyrazić pełne zaufanie wobec niedorosłego spojrzenia na świat. Dzieci żyją zaskakująco intensywnie tu i teraz. Uważnie przyglądają się temu, co je/ich otacza oraz temu, co współtworzą. Czas zadać sobie pytanie, czego mogą nas nauczyć, i co możemy dać im w zamian.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Miasta Łodzi.