Zaczynamy Teatralną Karuzelę!

Dziś (25.05) zaczynamy IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela, który potrwa do 2 czerwca. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. W miasteczku festiwalowym, Republika Dzieci odbywają się warsztaty i działania animacyjne, a od jutra będzie dostępna strefa sensoryczna dla dzieci. Natomiast w pobliskiej kawiarni Tubajka jest zamontowana interaktywna instalacja, a od 31 maja odbywać się będą seanse filmowe Kina w trampkach.

Od jutra rozpoczną się pokazy spektakli konkursowych, na które zapraszamy do Teatru Pinokio i Teatru V6. Zaprezentujemy pełen przekrój teatru dla dzieci i młodzieży. Do Łodzi przyjadą spektakle z Warszawy, Poznania, Wałbrzycha i Lublina, a także zza granicy – Słowenii, Grecji i Belgii.

Motywem przewodnim tegorocznej Teatralnej Karuzeli jest Kula Fabula, swoisty Duch Opowieści. Kula Fabula ma moc budowania wspólnoty i zacieśniania więzi. Pomaga nam odnaleźć się w tym świecie i zrozumieć jego działanie. Daje narzędzia do walki z potworami i złoczyńcami czyniąc z nas dzielnych rycerzy, pomaga oswoić lęki. Kula Fabula to uśpiony wulkan nieograniczonej wyobraźni, z którego możemy czerpać do woli. Wystarczy po nią sięgnąć, aby otworzyły się przed nami niezbadane światy i fantastyczne postaci.

Przeżyj najdłuższy Dzień Dziecka z Teatrem Pinokio!