KORALINA

Neil Gaiman

Adaptacja i reżyseria: Karolina Maciejaszek

Scenografia: Anna Chadaj

Muzyka: Łukasz Borowiecki

Obsada: Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak / Martyna Henke / Natalia Wieciech, Ewa Wróblewska / Małgorzata Krawczenko, Anna Sztuder-Mieszek, Łukasz Bzura, Łukasz Batko, Piotr Osak, Mariusz Olbiński

Premiera: 28.09.2013 r.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 9+.

Czas trwania: 100 minut z przerwą.

Spektakl w reżyserii Koraliny Maciejaszek jest adaptacją słynnej powieści Neila Gaimana. “Koralina” to opowieść z pogranicza fantastyki i horroru. Główna bohaterka, niczym współczesna Alicja w Krainie Czarów, trafia do świata po drugiej stronie tajemniczych drzwi. Odkrywa tam surrealną rzeczywistość spełnionych pragnień i fantazji: na początku kuszącą niczym najpiękniejsze marzenie, później przerażającą jak najgorszy koszmar senny. Przedstawienie nawiązuje do stylistyki opowieści grozy. Jego twórcy uzyskują niepokojącą i mroczną atmosferę opowieści brytyjskiego autora, łącząc teatr żywego planu z elementami teatru lalek. Jednym z podstawowych tematów spektaklu jest konfrontacja dziecka ze swymi lękami.

Nagrody:

Złota Maska za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w sezonie 2013/2014.

Z recenzji:

Motorem spektaklu jest świetnie skomponowana scenografia z centralną konstrukcją domu pełnego małych drzwiczek i otworów. Poszukiwania szczęścia w iluzji nieprawdziwego świata, a potem próby ucieczki do realności odbywają się właśnie za pośrednictwem rozlicznych drzwi i niewidocznych przejść (…) To świetna zabawa i doskonałe widowisko“.

Michał Lachman, Łódź w kulturze

Autor plakatu: Aleksandra Cieślak 

Zdjęcia: HaWa