Mój cień jest różowy – pokaz dla osób dorosłych z udziałem terapeutki i warsztatem problemowym

Autor tekstu: Scott Stuart 

Tłumaczenie: Michał Rusinek

Adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski

Scenografia: Klaudia Laszczyk

Muzyka: Łukasz Damrych

Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz-Sowa

Konsultacja psychologiczna: Bianca-Beata Kotoro, Aleksandra Dulas

Obsada: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Piotr Osak, Piotr Pasek, Natalia Wieciech

Prapremiera: 12.02.2022 r.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 7+.

Czas trwania: 1,5 godz. (w tym spotkanie edukacyjne)

Spektakl w reżyserii Bartosza Kurowskiego oparty na picturebooku Scotta Stuarta pod tym samym tytułem. Poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.

„(…) opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi.”

Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Celem popołudniowego, artystyczno-edukacyjnego spotkania, jest wsparcie dorosłych w prowadzeniu rozmów z podopiecznymi po spektaklu „Mój cień jest różowy” Teatru Pinokio w Łodzi. Jako jego twórcy i współtwórcy zdajemy sobie sprawę, że przedstawienie, które porusza kwestie tak fundamentalne jak odwaga bycia sobą, współodpowiedzialność, wspólnota czy współbycie, może stać się katalizatorem ważnych emocji, a jego omówienie ma prawo sprawiać trudności i wymaga od każdej z dyskutujących stron wyczucia. Nie wątpimy w Waszą intuicję. Wierzymy jednak, że poświęcenie tej delikatnej materii nieco więcej uwagi i czasu ma szansę zaowocować w przyszłości; przyszłości, którą tworzyć będzie dzisiejsze młode pokolenie.

Spektaklowi towarzyszyć będzie otwarta dyskusja z terapeutką, Aleksandrą Dulas, a także warsztat problemowy Obwiązani – powiązani, czyli o współodpowiedzialności, w którym bezpłatny udział będzie mogło wziąć do 20 nauczycieli/pedagogów (zapisy na warsztat pod numerem telefonu: 42 636 66 90 lub drogą mailową: rezerwacje@teatrpniokio.pl).