AKWARIUM (LJUBLJANA PUPPET THEATRE ZE SŁOWENII)

Spektakl dla widzów od 3 roku życia.

Na początku nie ma niczego. Jak pustka kartka papieru chwilę przed dotknięciem ołówka lub kredki. Cały czas wszystko jest możliwe. Nagle słychać pęknięcie i nagle z mgły wynurza się jajko – maleńka istota tęskniąca za przytulnym domem, przyjaciółmi, przygodami i całym kolorowym światem…

Używając prostego języka nauki ta wodna przygoda przedstawia historię o podróżowaniu, spotkaniu i odchodzeniu. Koncepcja otwartej inscenizacji pobudza indywidualne dziecięce refleksje i kreatywne interpretacje. To zabawne wymyślanie, przyprawione szczyptą chemicznego laboratorium, próbuje wyjaśnić młodym widzom, że idea jest najcenniejszym źródłem rozwoju, odwaga i wytrwałość jest ważna, a przyjaźń oparta jest na uczynkach i żyje w naszych sercach. Jednocześnie zapoznaje ich z nauką na poziomie praktycznego eksperymentu, pokazując malownicze przestrzenie niezwykłej przygody z naukami przyrodniczymi w ekologicznym wydaniu.

,,Akwarium” (“Aquarium”)

autor: Miha Golob

reżyseria: Miha Golob

dramaturgia: Mojca Redjko

projekt wizualny: Miha Golob

scenografia: Larisa Kazić

muzyka: Miha Arh

reżyseria światła: Kristjan Vidner

obsada: Miha Arh, Gašper Malnar

wsparcie naukowe i przygotowanie eksperymentów: dr. Kristina Žagar Soderžnik

Spektakl powstał we współpracy z projektem Science on Road (Slovenian Academic Society for Science and Engineering – SATENA).

czas trwania: 40 minut

cena biletu: 25 zł

28 maja (wtorek), godz. 9:00 i 11:00 –> Mała Scena Teatru Pinokio

fot. Urška Boljkovac