Halloween 12-112 lat

Ballady i romanse

29 października (niedziela), 16:00 Każdy lęk ma swój wdzięk BILETY

Wspólne wyjście do teatru to czas, w którym każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć coś dla siebie. Gdy starsi widzowie zagłębią się we współczesną odsłonę Mickiewicza – ich pociechy zaprosimy na straszliwe animacje, które zorganizujemy w tym samym czasie.

Podczas wspólnej zabawy stworzymy własną Encyklopedię Lęków, Strachów i Potworów, postaramy się je zwizualizować, a wreszcie… oswoić.

Jak myślicie, co lub kto może nam w tym pomóc?

I czy takie oswojenie jest w ogóle możliwe?

Animacje prowadzone w teatralnej Warsztatowni przewidują maks. 20 uczestników w wieku 5-11 lat.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń pod numerem 607 075 981

UWAGA! Animacje są BEZPŁATNE – biletem wstępu jest bilet zakupiony na niedzielny spektakl Ballady i romanse.

Gabriel Gietzky, reżyser adresowanego do młodzieży i widzów dorosłych przedstawienia, postanowił spojrzeć na Romantyczność, Świteziankę, Lilie czy Rybkę nieco inaczej, niż przyzwyczaiła nas szkolna interpretacja lektury. Tym bardziej, że sam Mickiewicz pisząc Ballady i romanse miał do tych tajemniczych, wywodzących się z tradycji gminnych opowieści nie tylko emocjonalny stosunek, ale przecież i dystans.

Twórcy spektaklu spróbowali przyjrzeć im się z perspektywy współczesnego pokolenia młodych ludzi, którzy w wyjątkowym, fascynującym świecie pełnym fantazji, ludowych wierzeń i prawd moralnych niejednokrotnie odnajdą własne nastroje i dylematy, a również bliską im estetykę.

Na każdego, kto przyjdzie w halloweenowym przebraniu, czekać będzie niespodzianka i słodki poczęstunek.