PRZYGODY PĘDRKA WYRZUTKA – PREMIERA!

16 września w Teatrze Pinokio odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera – “Przygody Pędrka Wyrzutka” w reżyserii Ewy Marii Wolskiej, będąca adaptacją powiastki filozoficznej  Stefana Themersona. Tytułowy Pędrek to dziwadło, mieszaniec, inny. Choć ma wiele cech wspólnych z innymi stworzeniami, zostaje odrzucony ze względu na to, co go od nich odróżnia. Podejrzewając, że to z nim może być coś nie tak, Pędrek wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości. Przy okazji swojej wędrówki uczy się odważnego, niezależnego myślenia i zaczyna rozumieć, że sposobów widzenia i odczuwania świata jest bardzo wiele.

Historia Pędrka zostanie opowiedziana z perspektywy twórców postaci – Franciszki (autorki ilustracji) i Stefana (autora tekstu) Themersonów  – pary awangardowych artystów, w których wcielą się aktorzy Teatru Pinokio – Danuta Kołaczek i Krzysztof Ciesielski. Spektakl wyreżyseruje Ewa Maria Wolska. Będzie to jej dyplom na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W maju tego roku reżyserka zrealizowała performatywne czytanie „Przygód Pędrka Wyrzutka” w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela, organizowanego przez Teatr Pinokio. Wrześniowa premiera będzie kontynuacją tego projektu i jest przygotowywana w ramach Festiwalu oraz obchodów Stulecia Awangardy w Polsce. Scenografią zajmie się Aleksandra Starzyńska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie. Muzykę skomponuje Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy , znany m.in. z duetu SzaZa. Animacje do spektaklu przygotują Magdalena Bryll i Zuzanna Pomorska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 9+ lat.

Spektakle popremierowe:

17.09 (niedziela) – g. 12.00  https://ekobilet.pl/teatr-pinokio

19.09 (wtorek) – g. 9.00 i 11.00

20.09 (środa) – g. 9.00 i 11.00

21.09 (czwartek) – g. 9.00

Bilety: https://www.teatrpinokio.pl/bilety/