WIGENCJA – ODWIEDŹ PRZYSZŁĄ SIEDZIBĘ TEATRU PINOKIO. 595. URODZINY ŁODZI

Wigencja – wciąż tajemniczo brzmiące, ale już dziś budzące zaciekawienie miejsce. W sąsiedztwie OFF Piotrkowska Center swą nową siedzibę będzie miał Teatr Pinokio. Po przeprowadzce będzie on działał w poszerzonej formule jako Centrum Sztuki Młody Teatr, specjalizujące się w sztuce dla dzieci i młodzieży.

Teatr Pinokio i Zarząd Inwestycji Miejskich zapraszają na wycieczki po dawnym kompleksie fabrycznym, foto day, wystawy fotograficzne, warsztaty artystyczne dla dzieci i performens muzyczny. Wszystko to w ramach 595. Urodzin Łodzi – 28 i 29 lipca (sobota, niedziela).

Wejście do fabryki od strony pasażu OFF Piotrkowska.

Szczegóły:

WYSTAWA #1
Z inicjatywy Teatru Pinokio duet łódzkich fotografów (Aneta Wawrzoła i Grzegorz Habryn), znanych jako HaWa, przygotuje nietypową dokumentację fotograficzną dawnego kompleksu fabrycznego Wigencja. W dawnych biurach i halach na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele prac artystycznych, których autorzy po prostu włamywali się do opustoszałego budynku i adaptowali go na potrzeby swojej sztuki. W fabryce znaleźć też można prace pozostawione przez artystów zaproszonych przez Teatr Pinokio do udziału w projekcie “Praca dla miejsca” w 2015 roku. Pinokio chce, by te przejawy swobodnej działalności artystycznej nie popadły w zapomnienie razem z początkiem prac remontowych na terenie Wigencji. Na wystawę złożą się zdjęcia wykonane w różnych technikach (również analogowych) i prezentowane w różnorodnych, wykraczających poza tradycyjne, formach.
Wystawa czynna w dniach 28 i 29 lipca w godz. 10.00 – 18.00.

WYSTAWA #2
Wystawa fotografii „Miasto się rusza” autorstwa Pawła Augustyniaka i Doroty Góreckiej, przedstawiających tancerzy na tle zrewitalizowanych już łódzkich przestrzeni. Prace będą kontrastować z obecnym wyglądem fabryki Wigencja i jednocześnie przypominać, że już wkrótce zajdą tam ogromne zmiany. Fotografie powstały w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela / Miasto (2014r.), organizowanego przez Teatr Pinokio.
Wystawa czynna w dniach 28 i 29 lipca w godz. 10.00 – 18.00.

WARSZTATY DLA DZIECI
Teatr Pinokio zaprasza na warsztaty dla dzieci prowadzone przez Marcina Polaka – łódzkiego artystę i społecznika. Uczestnicy warsztatów dołożą swoją cegiełkę do istniejących już w Wigencji instalacji artystycznych, rysunków, grafitti. Dzieci wejdą w rolę niezależnych twórców sztuki miejskiej i stworzą własne, kolektywne dzieło sztuki.
Warsztaty odbywać się będą w dniach 28 i 29 lipca w godz. 12.00 – 15.00

PERFORMENS MUZYCZNY
Wystawie i warsztatom towarzyszyć będzie performens Suavasa Lewego – łódzkiego artysty dźwiękowego.
Performens odbywać się będzie w dniach 28 lipca w godz. 16.00 – 18.00 i 29 lipca w godz. 13.00 – 15.00.

WYCIECZKI / FOTO DAY
Zarząd Inwestycji Miejskich zaprasza na wycieczki z przewodnikiem po dawnym kompleksie fabrycznym Wigencja. Uczestnicy zapoznają się z historią miejsca, a także dowiedzą się, w jaki sposób będzie rewitalizowane. Podczas wycieczek będzie można robić zdjęcia.
Wycieczki jednorazowo do 20 osób. Dzieci tylko pod opieką dorosłych.
Wycieczki odbywać się będą co godzinę, od godz. 10.00 do 17.00 (ostatnie wejście) w dniach 28 i 29 lipca.

Wstęp wolny, bez zapisów.