KSIĘGA DŻUNGLI

Księga dżungli

wg Rudyarda Kiplinga

Premiera: 1.02.2014

adaptacja: Magda Żarnecka

reżyseria: Przemysław Jaszczak

scenografia: Zofia Lubińska

muzyka: Tomasz Krzyżanowski

teksty piosenek: Malina Prześluga

ruch sceniczny: Piotr Soroka

światła: Bary

występują: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Ewa Wróblewska, Anna Sztuder-Mieszek, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Krzysztof Ciesielski, Joanna Chmielecka (gościnnie)

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 6-11 lat.

Czas trwania: 1 godzina 20 minut z przerwą

Z egzotycznych opowiadań Rudyarda Kiplinga twórcy spektaklu „Księga Dżungli” wybrali najbardziej znany wątek Mowgliego – chłopca, który jako niemowlę został przyjęty do stada wilków. Snuta historia zwraca naszą uwagę na przełomowe momenty w życiu  małego człowieka. Poszukując własnej tożsamości, zostaje porwany przez małpy, trafia do ludzkiej wioski i toczy walkę z  tygrysem Shere Khanem.

Dzięki magii teatru uczestniczymy w kolejnych inicjacjach Mowgliego, dojrzewamy razem
z nim, uczymy się tolerancji i akceptacji w stosunku do innych. W świat nieokiełznanej, indyjskiej dżungli przenosi nas barwna scenografia oraz kostiumy, oddające charakter każdego z mieszkańców świata zwierząt i ludzi. Oprócz gry w żywym planie, możemy podziwiać elementy teatru cieni, teatru lalek oraz tradycyjne maski.

Z recenzji:

„Księga dżungli w reżyserii Przemysława Jaszczaka jest historią o zaufaniu i o tym, że nigdy nie jest się samym. Pewnie, w każdej historii opowiadanej dzieciom dobro musi zwyciężyć. Ale w tym przedstawieniu dobro wygrywa dzięki prostym gestom i osobistym decyzjom.
I dzięki zaufaniu”.

Piotr Olkusz, O zaufaniu w dżungli, www.teatralny.pl, 17.02.2014.


newsletter